Zvezda je kontrolisala meč od samog starta i nije dozvolila Klužu da dođe do preokreta, bilo je turbulencija "štucao" je napad crveno-belih, ali su na kraju pronašli ritam i upisali pobedu.
Izabranici Saše Obradovića su dobili tri od četiri četvrtine, imali su malih poteškoća na startu treće i četvrte, ali su uspeli da sačuvaju prednost.
Crveno-bele su do pobede predvodili Džered Batler (7as) i Ognjen Dobrić sa po 14 poena.
Dvocifreni su bili Tajson Karter sa 11 i Ebuka Izundu sa istim brojem poena, a uz to je dodao i tri skoka.
Zanimljivo, ovo je najbolja partija Kartera od kako se vratio iz povrede. Konačno pronalazi napadački ritam.
Zvezda je na ovom meču odmarala svog najboljeg igrača Kodija Milera-Mekintajera, koji nije bio u sastavu.
Kod Kluža je Mič Krik imao 22 poena uz pet skokova dve asistencije, pratili su ga Ajverson Molinar i Dušan Miletić (8sk) sa po 16 poena.
Dvocifren je bio i Daron Rase, koji je ostvario dabl-dabl sa 14 poena, pet skokova i 11 asistencija.
Sofascore
Zvezda je nešto lošije ušla u prvu četvrtinu, Kluž je poveo i održavao prednost, sve do dva i po minuta do kraja (19:16). Usledila je 9:0 serija crveno-belih za :6 (25:19).
Ona se nalastavila i na startu druge četvrtine, a crveno-beli su sa ukupno 17:0 došli do dvocifrene prednosti (33:19). Posebno se istakao Ognjen Dobrić koji je u tu pogodio dve trojke i jedan prodor.
Održavala je Zvezda vođstvo i na poluvremenu imala velikih +12 (51:39).
Ipak, na startu treće četvrtine je Kluž napravio 11:2 seriju i vratio se na posed zaostatka (53:50). Tu su se pojavili Dobrić i Balter i održali vođstvo crveno-belima.
Ključno je bilo sredinom četvrte četvrtine, kada je Kalinić pogodio dve trojke u nizu, a između je i Izundu postigao poene. Zvezda je sa poseda prednosti (74:72), došla do dvocifrenog vođstva – 82:72).
Pokušao je Mič Krik da vrati Kluž u egal u poslednja tri minuta, ali je odgovorio Izundu i stavio tačku na meč.
Zvezda se posle ove pobede nalazi na trećem mestu Top8 faze ABA lige sa 18 pobeda i pet poraza, dok je Kluž peti sa skorom 13-10.
U poslednjem kolu crveno-bele očekuje derbi sa Partizanom u gostima.
Nije ovo bio spektakularan nastup Đokovića, ali dovoljan za plasman u četvrtfinale Vimbldona. Safijulin je uspeo da mu "otkine" set, ali više od toga nije mogao.
Dosadašnji košarkaš Valensije i reprezentativac Španije Haime Pradilja potpisao je ugovor sa Realom do juna 2031. godine, saopštio je danas madridski klub.
Selektor Švajcarske Murat Jakin mogao bi da bude primoran na ozbiljne promene u sastavu za meč osmine finala protiv Kolumbije, pošto se reprezentacija suočava sa mogućim izostankom čak petorice standardnih prvotimaca.
Dosadno prvo, a onda spektakularno drugo poluvreme. Hrvatska je vodila preko Perišića, ali su Ronaldo i Ramoš doneli preokret Portugalu. VAR je u dubokoj nadoknadi razočarao "vatrene" i poslao ih kući.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Na tržištu su se pojavili i zaštitni poklopci koji otežavaju krađu, dok su vlasnici automobila pokrenuli peticiju tražeći od proizvođača dodatne mere zaštite i veću podršku oštećenim kupcima.
Nintendo će prestati sa prodajom aktuelnih Switch konzola u Evropi i na još nekoliko tržišta u februaru 2027. godine, samo nekoliko nedelja pre desete godišnjice ovog sistema.
Komentari 24
Pogledaj komentare Pošalji komentar