Košarkaši Partizana savladali su Igokeu u utakmici u kojoj su nastupili u desetkovanom sastavu – među izostalima bili su Karlik Džons, koji se oporavlja od povrede stopala, Šejk Milton sa gipsom na ruci, Mario Nakić koji propušta sezonu, Aleksej Pokuševski koji je iz preventivnih razloga odmarao, kao i Mika Murinen i Džabari Parker. Povređeni su i Vanja Marinković i Dvejn Vašington.
Trener Đoan Penjaroja računao je na svega deset igrača, što je znatno otežalo vođenje meča, posebno u napadu, ali je tim u samoj završnici uspeo da slomi otpor gostiju i osigura novu pobedu u ABA ligi.
Utakmica je počela haotično, sa skoro tri minuta bez poena sa obe strane. Prvu seriju od sedam poena postigao je Sterling Braun, što je donelo Partizanu vođstvo od 9:0.
Igokea je potom uspela da se upiše na semafor i serijom od 11:0 preokrene rezultat. Iako je domaćin imao problema u napadu, završio je prvu četvrtinu sa minimalnom prednošću i trojkom Mitra Bošnjakovića uz zvuk sirene.
Ni drugih 10 minuta nisu donela značajno poboljšanje u igri crno-belih. Napad je funkcionisao slabo, dok su gosti konstantno držali priključak. Na poluvremenu je prednost Partizana iznosila svega četiri poena, a gosti su se istakli kroz igru Pjera Luisa i Gavrilovića, dok je Braun ostao na sedam poena sa početka meča.
U trećoj četvrtini Isak Bonga se vratio na parket nakon problema sa povredom krajem prvog poluvremena, što je donelo neophodnu energiju, ali napad i dalje nije imao kontinuitet. Igokea je u jednom trenutku povela, ali su trojke Mijailovića i Osetkovskog u završnici treće deonice ponovo donela prednost Partizanu.
Prelomni trenutak dogodio se početkom poslednjeg perioda. Pejn je pogodio trojku, a Džekiri dodao težak šut, čime je Partizan prvi put stekao dvocifrenu prednost.
Gosti su se približili na dva poena zaostatka, ali su trojke Osetkovskog i Brauna ponovo osigurale kontrolu domaćih.
Pred kraj meča Partizan je imao i 13 poena prednosti, a uprkos tome što su se izabranici Penjaroje u finišu potpuno izgubili i za 20 sekundi izgubili čak tri lopte, Igokea je, na sreću domaćih, uspela samo da ublaži poraz.
Pobednika meča rešili su individualni kvaliteti ključnih igrača. Sterling Braun i Bruno Fernando predvodili su ekipu sa po 15 poena, dok su Dilan Osetkovski dao 14, Isak Bonga 12, a Tonje Džekiri 11 poena.
Trener Penjaroja dao je šansu svim dostupnim igračima, a svi su se upisali u listu strelaca. Posebno raduje uloga koju su imali Mitar Bošnjaković i Uroš Mijailović na ovom meču.
Naredni izazov za crno-bele je meč protiv Armanija u 25. kolu Evrolige.
Tok meča iz hale "Aleksandar Nikolić" pratili smo zajedno uz LIVE blog na B92.sport.
Franko Kolapinto je otvoreno govorio o zastrašujućem trenutku na startu Velike nagrade Australije, kada je jedva izbegao sudar sa Lijamom Losonom iz Rejsing Bulsa.
Srpski teniser Novak Đoković rekao je posle plasmana u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu da trenutno nema prvog trenera jer nije spreman da u ovoj fazi karijere dovede nekog potpuno novog.
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije osvojila je veliki bod u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, ali su najveći podvig članice našeg tima napravile van terena.
Franko Kolapinto je otvoreno govorio o zastrašujućem trenutku na startu Velike nagrade Australije, kada je jedva izbegao sudar sa Lijamom Losonom iz Rejsing Bulsa.
Košarkaši Crvene zvezde odigrali su jedan generalno loš duel i zasluženo izgubili od Bajerna, ekipe koja samo još matematički nije ostala bez doigravanja ove sezone.
Košarkaš Bajerna Nenad Neno Dimitrijević je u razgovoru za B92.sport govorio o napornom ritmu sezone u Evroligi, dolasku u redove ekipa iz Minhena, saradnji sa trenerom Svetislavom Pešićem, ali i pričama koje su ga ranije povezivale sa Partizanom i ŽOC-om.
Fudbaleri Jedinstva ispisali su nove stranice klupske istorije prolaskom u polufinale Kupa Srbije, a odlučujući pogodak u penal seriji protiv Zemuna delo je Uroša Savkovića.
Audi je potvrdio da se A8 više ne može poručiti u Nemačkoj. Ovaj model nestao je iz konfiguratora, a poslednji kupci mogli su da ga konfigurišu do 18. februara.
Policija je upozorila vozače motocikala, mopeda i automobila da u predstojećem periodu budu posebno oprezni, jer sa lepšim vremenom počinje moto sezona.
Prošlo je oko dve godine otkako je u Kini pokrenut brend AUDI, nastao kao zajednički projekat kompanija Audi i SAIC Motor. Koristi tehnologiju Kineza i ima nema čuveni Audi logotip sa četiri prstena.
Komentari 29
Pogledaj komentare Pošalji komentar