Kako je sam otkrio u izjavi za tamošnji "Sportklub", već je planirao penziju, a onda su se pojavili glavni "krivci", Luka i Saša Dončić.
"Inicijativu su dali Luka i Saša Dončić. Isprva sam im rekao da ozbiljno razmišljam o završetku karijere, iako sam imao nekoliko konkretnih ponuda. Oprostio bih se kao košarkaš koji je u poslednjoj sezoni igrao za ekipe koje su osvojile Evroligu i kinesku CBA ligu. Ipak, trenirao sam svakog dana i održavao formu. Više sam se posvetio porodici, barem malo rasteretio suprugu i razmišljao o novim projektima. Onda me je Luka pozvao na proslavu u Ljubljani povodom rođenja njegove druge ćerke. Tada sam upoznao trenera Stipeta Modrića i nekoliko igrača Ilirije. Video sam da su to dobri momci. I… zasvrbeli su me košarkaški đonovi", rekao je Marjanović i dodao:
"Navikao sam na znatno veće klubove, gde je organizacija na višem nivou. Ali trud svih koji rade u Iliriji me oduševljava. Osećam se dobro. Ponekad je to važnije od samog novca. Dopada mi se i to što sam okružen mladim momcima punim znanja i želje za napretkom. Biću srećan ako jednog dana, kada budu davali sličan intervju, kažu da im je na košarkaškom putu makar malo pomogao i Boban Marjanović. Uostalom, uz te mlade momke i sam se osećam mlado".
Osvrnuo se na svoju bogatu košarkašku karijeru.
"U karijeri sam imao mnogo uspona i padova. Uvek sam tražio oslonac. Tražio sam sredine u kojima me trener razume i omogućava mi da iskoristim potencijal. Kod mene je to još zahtevnije jer sa 222 centimetra moram posebno da brinem o telu. Našao sam ljude koji su mi pomagali u kondicionoj pripremi, usmeravali me u trčanju, bavili se mojim kretanjem, ukazivali na sitnice… Mentalni deo je takođe važan. Sve to treba povezati i preneti na košarku. A na kraju ti je potreban neko ko će ti dati loptu u ruke i omogućiti ti da naučeno pokažeš na terenu. Eto, to je moj životni put. Imao sam sreće. Mogu da nabrajam trenere koji su mi pomogli – Dejan Radonjić, Dejan Milojević… Uh, mnogo ih je. Previše. Lako bih nabrojao četrdesetak trenera. Svi su zaslužni za moj put. Zahvalan sam i onima koji nisu verovali u mene. Zašto? Jer sam vrlo tvrdoglav čovek. Kada mi neko kaže da nešto ne mogu, učiniću sve da pokažem i dokažem suprotno".
Iskustvo igranja sa Lukom Dončićem je posebno.
"Luka je fenomenalan momak. I neverovatan prijatelj. To što smo bili zajedno bilo je za mene veoma dobro. Delili smo muziku, trenutke i jezik i pomagali jedan drugom. To što smo govorili istim jezikom, a drugi nas nisu razumeli, bila je velika prednost. A onda njegovo košarkaško čarobnjaštvo. U stanju je da doda loptu saigraču tako da ni sam ne znaš kako se to dogodilo. Igrati s njim bilo je lako. Meni i mnogim centrima obezbedio je bolje ugovore".
ABA/Perspektiva Ilirija/Ales Fevzer
Dotakao se, naravno, i Nikole Jokića.
"I on je sjajna osoba. Slično kao Luka. I njegov talenat je poseban. Igra sa obe ruke, ima izuzetnu viziju i osećaj. To je neverovatno. Vidi i prepoznaje saigrače i oseća odbranu. Oko njega su atletski snažni i brzi igrači, ali im Nikola lako parira agilnošću i stilom. Uz to je skroman čovek. Radi ono što voli. A voli porodicu, košarku i svoje konje. On i Luka – čega god se dotaknu, pretvara se u zlato".
Marjanović ima 37 godina, već se pokazao u filmskoj industriji, pa je pitanje bilo da li će se glumom baviti i nakon košarkaške karijere.
"Filmska industrija je teža nego što izgleda na prvi pogled. Teško je opisati taj nivo. Snimanja traju dugo, često i noću. Moraš uhvatiti pravi trenutak, biti prilagodljiv, mnogo ponavljati… Za scenu koja traje nekoliko sekundi često se snima satima. Uvek sam imao manje uloge. Ne mogu ni da zamislim kako je glavnim glumcima. Kakav će biti moj život posle karijere? Ne znam. Probao sam svašta. Ne znam kuda će me put odvesti".
Kako živi čovek od 222 centimetara?
"Možda jeste dok ne prihvatiš ono što imaš. Ako želiš da žališ što si visok, neće ti biti lako. Ali ako prihvatiš ko si i šta si, biće ti lepo. Treba da pratiš srce i ostvaruješ snove. Snove ti niko ne može zabraniti niti oduzeti. Nekome je možda neprijatno da javno kaže o čemu sanja, ali svako ima snove u sebi. A snovi su ostvarivi. Zato neka svako živo biće veruje da može ostvariti svoje snove. Izvodljivo je. Ja sam živi dokaz toga", rekao je Boban Marjanović.
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu očekujemo nastupe naših atletičarki Ivane Španović i Aleksandrije Mitrović.
Nair Tiknzija, Jung-vu Seol, golman Mateus, Rade Krunić, Osman Bukari, Bruno Duarte, koji će ovoga puta biti na levom krilu, ne treba da brinu za svoje pozicije.
Novo pojačanje Partizana Alesandro Pajola neće nastupiti za reprezentaciju Italije u predstojećem kvalifikacionom prozoru, pa će tako propustiti i duel protiv Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Srpski centar Boban Marjanović postigao je 4 poena, upisao 3 skoka i 2 asistencije za 15 minuta, u porazu Ilirije od Cedevita Olimpije 78:84 u prvom meču 1/4 finala slovenačkog Kupa.
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu očekujemo nastupe naših atletičarki Ivane Španović i Aleksandrije Mitrović.
Nair Tiknzija, Jung-vu Seol, golman Mateus, Rade Krunić, Osman Bukari, Bruno Duarte, koji će ovoga puta biti na levom krilu, ne treba da brinu za svoje pozicije.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
"Najviše me je impresioniralo to što je vrlo brzo stavila tačku na jednu vrhunsku karijeru u skoku udalj i sa neverovatnom željom krenula u nove izazove u novoj disciplini", kaže Goran Obradović.
Toyota je razvila potpuno novi 4.0 litarski V8 sa dva turbopunjača, 640 KS i tehnologijom toplotne zaštite kakva se koristi u avio-industriji. Prvi će ga dobiti novi superautomobil GR GT.
Kineski naftni gigant Sinopec počeo je da pretvara benzinske stanice u punktove za ultrabrzo punjenje električnih automobila. BYD punjači od 1.500 kW mogu da dopune bateriju za samo devet minuta.
Mazda vraća CX-3 u potpuno novom izdanju. Kamuflirani prototip nove generacije prvi put je prikazan u okviru finansijske prezentacije kompanije, a proizvodnja bi trebalo da počne 2027. godine.
Peregryn GT-R sa 700 KS i centralno postavljenim V8 motorom želi da se suprotstavi Chevroletu Corvette ZR1, uz znatno manju masu, siroviji karakter i proizvodnju u maloj seriji.
Hakerska grupa Kimsuki razvila je sopstvene AI alate za analiziranje ukradenih podataka, pravljenje opasnijih fišing kampanja i pisanje zlonamernog koda.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar