Nova vest
Logo
Košarka 0

1.7.2025.

20:10

Spartak iz Subotice dobio potencijalne rivale za FIBA Ligu šampiona!

KK Spartak iz Subotice je saznao u kojem šeširu dočekuje žreb za FIBA Ligu šampiona.

Autor:B92.sport

B92.sport
Spartak iz Subotice dobio potencijalne rivale za FIBA Ligu šampiona!
Peđa Milosavljević/Starsport

Istorijski uspeh košarkaša Spartaka iz Subotice dobio je novu dimenziju – plasmanom u finale Košarkaške Superlige Srbije obezbedili su debi u FIBA Ligi šampiona za sezonu 2025/26. 

Subotičani će žreb za grupnu fazu dočekati iz četvrtog, najslabijeg šešira, što znači da ih čeka izuzetno težak put, ali i da neće moći da igraju protiv timova iz iste kategorije: Kardice (Grčka), Hajdelberga (Nemačka), Trsta i Trapanija (Italija), kao ni protiv klubova koji kroz kvalifikacije izbore plasman.

Potencijalni rivali iz trećeg šešira deluju kao izazovni, ali dostižni – među njima su Bnei Herclija (Izrael), Šole i Le Man (Francuska), Legija Varšava (Poljska), Mersin (Turska), Sabah (Azerbejdžan), Solnok (Mađarska) i Vircburg (Nemačka).

Drugi šešir već donosi ozbiljnija imena, uključujući i regionalnog rivala Igokeu iz Laktaša. Pored njih, Spartak bi mogao da se suoči sa Nimbrukom, Hapoel Holonom, Promiteasom, Benfikom, Tofašom ili VEF Rigom.

Pravi izazov čeka iz prvog šešira, gde se nalaze evropski velikani: AEK, Alba Berlin, Gran Kanarija, Galatasaraj, Huventud, Tenerife, Ritas i Unikaha. Svaki od ovih timova donosi bogato iskustvo i evropski renome, što garantuje vrhunski spektakl u grupnoj fazi.

Žreb će biti održan u sredu, kada će Spartak saznati protiv koga će voditi bitke na evropskoj sceni. 

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu