Slovenačka ekipa je posle pobede u prvom meču u Hrvatskoj, ostvarila trijumf u revanšu u Sloveniji rezultatom 83:66 i na taj način obezbedili promociju po prvi put.
Ujedno i ispadanje Cibone iz regionalnog šampionata po prvi put u istoriji. Tim iz Zagreba je jedan od 12 klubova koji su nastupili u prvoj sezoni kada su stigli do polufinala. Najveći uspeh su ostvarili u sezoni 2013/14 kada su postali prvaci pobedom u finalu protiv Cedevite u Beogradu.
Vinsent Golson je predvodio domaću ekipu sa 22 poena i pet asistencija, Kureš je dodao 20, a Mikus 14 uz devet skokova. Dvocifren je bio i Tomažić sa 12 poena, a punio je i ostale statističke kategorije pa je tako uhvatio osam lopti i podelio četiri asistencije.
Kod Cibone se istakao Ivan Majčunić sa 22 poena i po tri skoka i asistencije, ali to nije bilo dovoljno. Niko od njegovih saigrača nije bio dvocifren.
Košarkaši Ilirije su vodili tokom većeg dela meča, a serijom 16:5 u trećoj deonici su odbili nalet Cibone i prelomili meč.
Meč je sa tribina posmatrao slovenački košarkaš Luka Dončić. Njegova sezona sa LA Lejkersima u NBA ligi završena je porazom od Minesote posle čega se vratio kući.
Njegov otac Saša je generalni menadžer i savetnik Ilirije, te otuda i razlog Lukinog pojavljivanja na meču u Ljubljani.
ABA/Ilirija/Ales Fevzer
Cibona može da ostane u ABA ligi
Iako su ispali od Ilirije u baražu, košarkaši Cibone i sledeće sezone mogu da igraju u elitnom rangu regionalne košarke.
Isprva su smatrali da zaslužuju da kao osnivači zaslužuju da ostanu na konto toga među najboljima. Ujedno su odbijali igranje u ABA 2, igranje kvalifikacija i plaćanje pozivnice.
Kako su na kraju popustili i igrali kvalifikacije, preostaje im samo opcija da plaćanjem pozivnice i sledeće sezone igraju u ABA ligi.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaški klub Olimpijakos morao je da reaguje pošto se javio prvi čovek Panatinaikosa, koji je kritikovao crveno-bele zbog njihove odluke da odlože utakmicu sa Fenerbahčeom.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Košarkaški klub Olimpijakos morao je da reaguje pošto se javio prvi čovek Panatinaikosa, koji je kritikovao crveno-bele zbog njihove odluke da odlože utakmicu sa Fenerbahčeom.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar