Košarkaši Partizana zakoračili su ka polufinalu ABA lige ubedljivom pobedom u prvom meču nad Dubaijem.
Od samog starta se videlo koliko su crno-beli motivisani da pobede ovaj meč, a za prvih 20 minuta košarke prikazali su dominantnu partiju.
Čak trojicu igrača Dubaija su naterali na tri faula: Duverioglua, Abasa i Bertansa. Sterling Braun se odmah razigrao i imao 9 poena u prvoj četvrtini, a 12 na poluvremenu, dok je meč završio sa 21 poenom i po 2 skoka i asistencije.
Dvejn Vašington je ubacio 19, a Balša Koprivica i Isak Bonga po 12, dok je kapiten Vanja Marinković imao 9.
Što se tiče Dubaija, Davis Bertans sa 17 poena najefikasniji, a 10 je imao Bucijel i 8 Klemen Prepelič.
Sofascore
Već u pomenutom prvom poluvremenu je Partizan imao ogromnih 20 razlike, a tokom treće su crno-beli imali i gotovo 30 razlike nakon što je nove poene vezao Sterling Braun.
Od tog momenta je svima bilo jasno da je Partizan rešio svaku dilemu, a novom serijom koševa u režiji Brauna i Marinkovića je Partizan zaustavio i poslednji trzaj Dubaija da utakmicu makar na kratko učini neizvesnijom.
Treći kvartal se završio sa 85:55 u korist Partizana, pa je nemoćni Dubai gledao samo pristojnom razlikom da izgubi u Beogradu, ali nije im to pošlo za rukom.
Utakmica broj dva se igra u četvrtak, u Koka Kola Areni u Dubaiju, a sigurno će želeti da se osvete Partizanu za ovaj "brutalan" poraz u Areni.
Ovaj meč Partizana i Dubaija možete pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 60
Pogledaj komentare Pošalji komentar