Subota, 23.09.2023.

20:25

Everton do "prvenca" došao u prestonici

Fudbaleri Evertona slavili su kao gosti u Londonu protiv Brentforda rezultatom 3:1, u meču šestog kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Everton do
Tanjug/Nigel French/PA via AP

Odbrana domaćih ove večeri nije bila na visini zadatka, što je četa Šona Dajša iskoristila i slavila u prestonici posle dve godine.

Dukure je poluvolejom doneo prednost "karamelama" u šestom minutu, da bi Jensen, uz pomoć stative, u 28. savladao Pikforda.

Gosti su do trijumfa stigli zahvaljujući golovima u malom razmaku, praktično za četiri minuta u drugom poluvremenu.

Najpre je Tarkovski u 67. minutu posle kornera glavom pogodio mrežu Brentforda, da bi konačan rezultat postavio Kalvert-Luin u 71. minutu.

Brentford je 12. na tabeli sa šest bodova, dok je Everton 15. sa četiri i ovo mu je prva pobeda u sezoni.