Nova vest
Fudbal 0

28.1.2025.

10:55

Voker otkrio istinu: "Situacija u Mančester sitiju nije dobra"

Kajl Voker postao je novi igrač Milana.

Autor: B92.sport

B92.sport
Voker otkrio istinu: "Situacija u Mančester sitiju nije dobra"
EPA-EFE/PETER POWELL

Otišao je tamo na pozajmicu iz Mančester sitija, a italijanski klub imaće i mogućnost njegovog otkupa.

Voker je predstavljen u Milanu, a progovorio je na konferenciji za medije o svom posljednjem razgovoru s Pepom Gvardiolom, trenerom Sitija.

"Bilo je očito da situacija u Mančester sitiju nije bila dobra i da nisam igrao onoliko koliko sam hteo. Došao sam u velik klub Milan, nadajući se da ću igrati više nego u Engleskoj. Želim da osvajam trofeje. Kad sam razgovarao s Pepom, nije bilo ugodno. Sve što je osvojio on u Mančester sitiju, osvojio sam i ja. Poštujemo se uzajamno, a on i zna što ja donosim u svlačionici", rekao je Voker.

Italijanski klub će takođe pokriti njegovu celu platu, a u slučaju da i nakon pozajmice Voker nastavi saradnju sa Milanom, dobiće trogodišnji ugovor.

Voker se pridružio Sitiju iz Totenhema 2017. godine i od tada je osvojio šest titula Premijer lige, dva FA kupa i jednu Ligu šampiona.

Gvardiola je već ranije otkrio da je njegov kapitan i desni bek zatražio odlazak iz kluba. Voker je ove sezone ispao iz startne postave, pa je i to jedan od razloga zbog kojih je ove zime otišao na pozajmicu. Za Siti je odigrao ukupno 319 utakmica.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

Veslanje

Četiri pobede srpskih veslača

Srpski veslači u dubl skulu Martin Mačković i Nikolaj Pimenov ostvarili su dve pobede na Međunarodnoj regati, koja je održana proteklog vikenda u Grčkoj.

Tanjug

14:04

6 min

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu