Nova vest
Logo
Fudbal 2

27.1.2025.

19:34

Španija zadržala selektora do 2028. godine

Fudbalski savez Španije produžio je ugovor sa selektorom muške reprezentacije Luisom de la Fuenteom na još dve godine, do završetka Evropskog prvenstva 2028.

Izvor: Beta

Španija zadržala selektora do 2028. godine
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

"De la Fuente će predvoditi mušku reprezentaciju do kraja Evropskog prvenstva 2028. godine, koje će se održati u Ujedinjenom Kraljevstvu i Irskoj", navodi se u saopštenju Saveza.

De la Fuenteov stari ugovor isticao je 2026. godine, po završetku Mundijala u SAD, Meksiku i Kanadi.

On je preuzeo reprezentaciju od Luisa Enrkea u decembru 2022. godine, posle eliminacije Španije u osmini finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Prethodno je predvodio mladu reprezentaciju Španije i olimpijsku selekciju sa kojim je osvojio srebro na Igrama u Tokiju 2021.

Sa reprezentacijom Španije prošlog leta osvojio je Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, a godinu dana ranije Ligu nacija.

Podeli:

loader

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Ford Bronco stiže u Evropu!

Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.

B92

7:05

3 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu