Arteta pred meč sezone: Nivo fudbala koji igra Siti nije viđen do sada
Menadžer Arsenala Mikel Arteta veliča ekipu Pepa Gvardiole pred njihov međusobni duel u nedelju od 17:30 na "Etihadu", možda i ključnom u borbi za titulu.
Tim iz Londona ima bod više od aktuelnog prvaka i priliku da u međusobnom duelu tu prednost uveća.
Pred Artetinim timom je, naravno, neverovatno komplikovan zadatak - pobediti Siti u gostima je za sve timove postala gotovo nemoguća misija.
"Velika utakmica je pred oba tima", svestan je važnosti izazova Arteta, koji je, kao što je poznato, trenerski zanat delimično ispekao i kod Gvardiole dok mu je pomagao u Sitiju.
"Ako pobedimo biće to ogroman podstrek za nas ali i posle ovog meča imamo još mnogo utakmica", dodao je.
Trka za titulu u Premijer ligi dugo nije bila ovako zanimljiva, uz tri tima u samom vrhu koje razdvaja samo bod. Pored Arsenala i Siti nada se i Liverpul koji je poravnat sa "građanima".
Problematičan po Arsenal pred meč sa Sitijem može biti njihov krajnje negativan niz sa narednim rivalom poslednjih godina: čak 12 od poslednjih 13 međusobnih duela Siti je porazio Arsenal.
EPA-EFE/DANIEL HAMBURY
Obećava, ipak, činjenica da je baš ove sezone Arsenal upisao taj jedan trijumf.
"Ako želite da osvojite Premijer ligu morate da pobedite svaku utakmicu, imam taj utisak. Ne verujem da će Arsenal i Liverpul prosipati mnogo bodova", kaže Pep Gvardiola pred veliki derbi.
"Iskustvo koje ima Liverpul u ovakvim situacijama, kvalitet Arsenala da pobeđuje ne znam koliko mečeva zaredom, da postiže mnogo golova... Zato je meč sa njima u nedelju finale. Ovo je finale", pruka je Gvardiole.
Siti je i dalje u igri da ponovi triplu krunu osvojenu prethodne sezone što će biti svojevrsni podvig čak i za tim takve klase. Pored trke za titulu, "građani" igraju četvrtfinale Lige šampiona (sa Realom) i polufinale FA Kupa (sa Čelsijem).
"Oni su podigli letvicu na nivo koji nije viđen dosad u fudbalu", hvali Arteta prvaka.
"Mi moramo da održimo naš nivo i to je ono što pokušavamo da radimo. Mi želimo da budemo na tom nivou na kom su oni i polako ga dostižemo. Pokušaćemo da budemo bolji od njih".
Fudbaleri Železničara se nisu obrukali, ali poraz sa ukupnih 5:0 od Brage svakako je bolan. Novo iskustvo za Pančevce, dok Braga ide u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.
Žoze Murinjo navodno je želeo da Real Madrid dovede Dušana Vlahovića kao klasičnog centarfora, ali je dolazak Karlosa Espija otvorio pitanje da li je Srbin i dalje opcija za "kraljevski klub".
Barselona i dalje traži zamenu za Roberta Levandovskog, a potencijalno rešenje za poziciju napadača moglo bi se naći u Benfiki i zvezdi kluba, Vangelisu Pavlidisu.
Real Madrid intenzivirao je pregovore sa Lajpcigom oko transfera Jana Diomandea, a prema informacijama nemačkog novinara Florijana Platenberga, dogovor između dva kluba mogao bi da bude postignut već tokom vikenda.
Prvi UFC spektakl u Srbiji ostavio je snažan utisak na čelnike organizacije. Dejna Vajt pohvalio je atmosferu u Beogradskoj areni, Uroša Medića i poručio da će se UFC vratiti u Srbiju.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas delegaciju UFC (Ultimate Fighting Championship), koju predvodi predsednik te organizacije Dejna Vajt.
Barselona i dalje traži zamenu za Roberta Levandovskog, a potencijalno rešenje za poziciju napadača moglo bi se naći u Benfiki i zvezdi kluba, Vangelisu Pavlidisu.
Real Madrid intenzivirao je pregovore sa Lajpcigom oko transfera Jana Diomandea, a prema informacijama nemačkog novinara Florijana Platenberga, dogovor između dva kluba mogao bi da bude postignut već tokom vikenda.
Mercedes priznaje da je preterao sa izbacivanjem fizičkih dugmadi iz automobila. Budući modeli zadržaće velike ekrane, ali će vratiti klasične komande za najvažnije funkcije.
Renault je u prvoj polovini 2026. povećao prihode i ostvario profit uprkos sve jačoj konkurenciji kineskih proizvođača električnih automobila. Ključ uspeha bili su novi EV modeli i smanjenje troškova.
Kineski BYD nastavlja snažan prodor na evropsko tržište. Kompanija je u Velikoj Britaniji za nešto više od tri godine prodala 100.000 vozila, a više od trećine tog rezultata ostvarila je samo u prvih šest meseci ove godine.
Ranije ovog meseca, OpenAI agent pobegao je iz svog zaključanog okruženja za testiranje i upao u Hugging Face, što je izazvalo oštre reakcije širom tehnološke industrije.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar