Sprema se najveći transfer u istoriji ženskog fudbala
Naomi Grima (24) postaće najskuplja fudbalerka u istoriji i prva koja će napraviti milionski transfer.
Izvor: Index
Hans van der Valk / imago sportfotodienst / Profimedia
Engleski Čelsije je sa San Dijego Vejvom dogovorio transfer vredan oko 1,06 miliona evra kojim će američka odbrambena igračica napustiti SAD i preseliti se u London.
"Atletik" prenosi da klubovi moraju da reše papirologiju nakon koje će Girma postati prva igračica čiji će transfer premašiti miliion evra.
Dosadašnji rekord držala je Zambijka Rejčel Kundananđi, koja je prošle godine za 805.000 evra prešla iz Madrid CFF u Fudbalski klub Bej iz San Franciska.
Najskuplji fudbaler u istoriji je u povijesti je Brazilac Nejmar, koga je PSŽ platio 222 miliona evra kako bi ga doveo iz Barselone.
Jedna od najboljih odbrambenih igračica sveta
Girma je jedna od najboljih odbrambenih igračica na svetu.
Godine 2022. bila je prvi izbor američkog drafta nakon kog je sa univerziteta Stenford stigla u San Dijego.
Dvaput je proglašena igračicom godine u NSWL-u (američka ženska profesionalna fudbalska liga), a San Dijego je 2023. imao najbolji učinak u regularnom delu sezone.
Impresionirala je i na Olimpijskim igrama u Parizu 2024, gde je odigrala sve utakmice za reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država, koja je osvojila zlato.
"Ona je najbolji odbrambena igračica koju sam ikad videla", rekla je trener Ema Hejz nakon polufinalne pobede protiv Nemačke.
Francuski Lion takođe je ponudio milion evra, ali Girma će zaigrati za Čelsi, koji je ostao bez štopera Kadeiše Bjukenen, nakon što je u novembru povredila prednji ukršteni ligament kolena.
Sijetl Sihoksi su od samog starta pokazali ko je gazda na terenu i ubedljivom pobedom nad San Franciskom 49ersima 41:6 plasirali se u finale NFC konferencije
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar