Fudbal 3

30.3.2024.

16:30

Kragujevčani 8/9 – "miriše" na Evropu u Šumadiji

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog vratili su se na pobednički put sa kojeg su, na kratko, skrenuli posle gostovanja Zvezdi - u nedelju na "Čika Dači" savladali su Napredak 3:1.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Bila je to osma pobeda ekipe Feđe Dudića na poslednjih devet utakmica i potvrda velike forme u kojoj se nalazi ovaj tim ovog proleća.

Naredno kolo Šumadinci će čekati na visokom četvrtom mestu, iza neprikosnovenog trija Zvezda, Partizan, TSC.

Iz kola u kolo, iz pobede u pobedu, plasman Kragujevčana u Evropu čini se kao sve realniji domet, a do pre nekoliko meseci bio je nezamisliv.

Od kada je Dudić preuzeo kormilo ekipe, ekiap beleži neverovatan uzlet.

Još jedno prijatan dan navijačima Radničkog upotpunili su strelci golova na "Čika Dači", hrvatski internacionalac Tomislav Dadić, te Milan Aleksić, za 2:0 posle 45 minuta, a tačku je stavio Vasilije Đurić u nadoknadi drugog poluvremena.

Pre pogotka Đurića gosti su zapretili golom Ognjena Mršića, no pokazalo se da je to bilo sve sa njihovog napadačkog repertoara.

Kragujevčani slave novi trijumf i sa velikim optimizmom čekaju nastavak sezone, potencijalno istorijske za ovaj klub.