Fudbal 1

29.3.2024.

19:54

TSC bez greške – Lazetićev tim sve bliži Partizanu

Fudbaleri TSC-a savladali su na svom terenu Voždovac 2:0 u meču 27. kola Superlige Srbije

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Bila je to 16. pobeda ekipe iz Bačke Topole ove sezone za potvrdu treće pozicije koja je, kako stvari stoje, rezervisana za ovaj klub.

TSC je pitanje pobednika rešio sa dva brza gola u završnici prvog poluvremena.

Strelci za domaći tim bili su Miloš Vulić u 41. i Aleksandar Ćirković u 44. minutu.

Vulić je najpre majstorski, po zemlji, poslao loptu u dalji ugao gola gostiju, a isto je učinio i Ćirković nedugo potom, nakon prodora po levoj strani. Za pohvalu je snalažljivost strelca gola, koji je munjevito uspeo da prevari čuvare, zastane i pogodi kontra ugao gola Voždovca.

Igrač koji je ove sezone postigao sedam golova nije slavio gol protiv svog bivšeg kluba.

U drugom poluvremenu nije bilo promene rezulatata niti većih uzbuđenja, a domaći su meč završili sa desetoricom posle isključenja Radina pred kraj (dva žuta katona).

Najmlađi tim lige nije uspeo da dođe ni počasnog gola.

TSC se ovom pobedom učvrstio na trećoj poziciji, sada nije toliko daleko od Partizana (pet bodova razlika), koji u nedelju igra svoj meč.

"Zmajevima" je ovo bio 11. poraz, ekipa je u evidentnom padu i sada je već izesno da će igrati u plej-autu i boriće se da održi superligaški status.