Modrić prokomentarisao Realov debakl od Barselone VIDEO
Kapiten Real Madrida Luka Modrić rekao je da njegova ekipa nije očekivala visok poraz u finalu španskog Superkupa, ali da je Barselona zasluženo pobedila 5:2.
Izvor: Index
Haitham AL-SHUKAIRI / AFP / Profimedia
Fudbaleri Barselone rekordni 15. put osvojili su Super nakon što su u finalu u Džedi ponizili najvećeg rivala.
Barselona je prvi put u istoriji "El klasika" postigla najmanje četiri gola u dva uzastopna meča, nakon što je jesenas u LaLigi slavila 4:0.
U utakmici igranoj u Saudijskoj Arabiji Real je poveo već u petom minutu, golom Kilijana Mbapea, ali je usledio čudesan odgovor Barse koja je do poluvremena postiglaz četiri gola.
Izjednačio je Lamine Jamal u 22. minutu, potom je Robert Levandovski u 36. realizovao penal za preokret, da bi do kraja poluvremena golove još postigli Rafinja (39) i Alehandro Balde (45+10).
Sofascore
Katalonski velikan je sjajno ušao i u nastavak, već u 48. minutu Rafinja je pogodio za 5:1.
Tračak nade za Real pojavio se u 57. minutu, kada je isključen Barsin golman Vojčeh Sčesni, zbog prekršaja nad Mbapeom van kaznenog prostora.
Iz slobodnog udarca je Rodrigo pogodio za 2:5, svladavši Injakija Penu koji je ušao u igru.
Modrić: "To je fudbal"
"Nismo očekivali da ćemo ovako izgubiti, ali to je fudbal. Uveren sam da ćemo znati reagovati nakon ovako teškog poraza", izjavio je 39-godišnji Modrić, dodavši da mu je žao zbog navijača, ali da su i sami igrači tužni.
"Moramo ostati ujedinjeni jer je sezona duga", rekao je Hrvat.
Realov kapiten čestitao Barseloni
Haitham AL-SHUKAIRI / AFP / Profimedia
Modrić je s 28 osvojenih pehara najtrofejniji igrač u istoriji Real Madrida, a prvu titulu osvojio je 2012. upravo u finalu španskog Superkupa, pobedom nad Barselonom.
Real je i lani u finalu ovog takmičenja pobedio Katalonce sa 4:1, ali u nedelju uveče je Barselona bila nadmoćna.
"Tako je to u fudbalu. Fudbal se sastoji od poraza i pobeda. Danas smo izgubili i to je to. Ne možeš uvek pobeđivati", dodao je Modrić, koji je u igru ušao u 64. minutu.
"Ako već moramo izgubiti titulu u nekom takmičenju, onda bolje da smo izgubili u Superkupu, premda nikada nije lako izgubiti od najvećeg rivala. Treba da čestitamo Barseloni jer je odigrala veoma dobru utakmicu i bila bolja. Mi moramo nastaviti da radimo i ispravimo ono što smo radili loše", istakao je kapiten Reala.
U dramatičnom finišu 47. izdanja relija Dakar u Saudijskoj Arabiji, argentinski motociklista Lusijano Benavides osvojio je titulu u kategoriji motocikala.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Potpuno električni SUV model Hyundai Ioniq 9 osvojio je titulu za najbolji veliki SUV na dodeli nagrada za Automobil godine po izboru žena (WWCOTY) 2026.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar