Nova vest
Vesti 3

27.12.2024.

18:15

Ronaldo: "Saudijska liga jača od francuske – probajte da trčite na 39, 40 stepeni"

Portugalac Kristijano Ronaldo proglašen je za najboljeg igrača na Bliskom Istoku na gala ceremoniji održanoj u Dubaiju pod pokroviteljstvom "Globe Soccer" organizacije.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Ronaldo: "Saudijska liga jača od francuske – probajte da trčite na 39, 40 stepeni"
Fabio Ferrari / LaPresse / Profimedia

"Globe Soccer" osnovali su inače 2010. godine italijanski biznismeni Rikardo Silva, Tomazo Bandoni i portugalski fudbalski agent Žorž Mendeš, kome je te prve godine, gle čuda, uručena nagrada za najboljeg agenta godine. Zli jezici bi rekli da je sam sebi "namestio" trofej.


Osim kategorije "najbolji agent", u prvom izdanju bile su nominacije u još samo dve kategorije - za najboljeg direktora i za životno delo direktora fudbalskog kluba.

Sada, skoro deceniju i po kasnije, postoje nominacije u čak 17 kategorija, a Ronaldo je ove godine dobio nagradu, još jednu, za najboljeg igrača na Bliskom Istoku.

Obraćajući se publici, ponovio je da je Saudijska liga bolja čak i od nekih renomiranih evropskih, iako to mnogi ne vide tako.

"Saudijska liga je bolja od francuske Lige 1, naravno. U Francuskoj postoji samo PSŽ, ostali nisu taj nivo. Pokušajte da trčite na 38, 39, 40 stepeni pa ćete videti", rekao je Ronaldo u prilog odbrani kvaliteta lige u kojoj nastupa.

Podeli:

Komentari 3

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Evrokupovi

Šok terapija koja mora da uspe

Zvezda je, uprkos svemu, favorit da prođe, ali realno je da ne znamo šta možemo očekivati. Igrači su razočarali, ali sada je tu Rijera, koji će svojevrsnom šok terapijom probati da trgne crveno-bele pred ovako važan susret.

Milan Tomić

8:00

4 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu