Tim Gordi Albiona u ove kvalifikacije ulazi sa novim selektorom, jer će Engleze predvoditi Tomas Tuhel.
Engleska je imala dobru kampanju u Ligi nacija, gde su u konkurenciji Grčke, Irske i Finske zauzeli prvo mesto i tako se vratili u A diviziju.
Sofascore
Dugo Srbija nije igrala sa Engleskom, sve do Evropskog prvenstva kada su se suočili u prvom meču kontinentalne smotre, u kojoj su Englezi bili bolji sa 1:0.
Tako da će Srbije imati motiv da se revanšira timu Engleske za taj poraz, koji je možemo reći bio i nezaslužen, jer je na tom meču u Gelzenkirhenu tim Dragana Stojkovića odigrao dobar meč.
Engleska je u poslednje vreme pretrpela mnogo promena. Posle Evropskog prvenstva, gde su bili poraženi od Španije u borbi za titulu šampiona starog kontinenta, javnost iznenadio sve odluka Gereta Sautgejta koji je odlučio da podnese ostavku.
Na njegovo mesto je stigao Irac Li Karsli koji je bio prelazno rešenje.
Imali su Englezi primedbe na njegov izbor, koji je odlučio i da ne peva himnu, što je dodatno razljutilo pristalice reprezentacije.
Englezi ne propuštaju velika takmičenja, gotovo su sigurni na svim Evropskim i Svetskim prvenstvima, tako će i sada biti veliki favoriti da se plasiraju na Mundijal.
U poslednje vreme slove za jednu od najboljih i najtelantovanijih reprezentacija, što će biti i u narendom periodu.
Tim koji ima zvezde poput Kejna, Belingema, Fodena, Palmera mora da bude favorit na svakom duelu, pa će tako biti i na meču protiv Srbije.
Engleska u poslednjih nekoliko godina gotovo stalno dolazila do samoga kraja takmičenja, ali nikako nije uspela da osvoji trofej.
Igrali su kao 2024. godine, tako i pre tri godine finale EURO, gde su bili poraženi od Italije, a na poslednjem Mundijalu su stigli do polufinala, kada je od njih bila bolja Francuska (2:1).
Imala je Srbija uspeha da u prethodnom ciklusu savlada favorita kao što je bio Portugal, deluje da će sada posao biti još teži, jer je Engleska u samom vrhu evropskog pa i svetskog fudbala.
Najbolji teniser sveta Janik Siner i Danil Medvedev svoj meč polufinala Mastersa u Rimu nastaviće u subotu, pošto je večerašnji okršaj prekinula kiša u "večnom gradu".
Pretnja Dubaija tužbom očigledno je urodila plodom – ABA liga povukla je prvobitnu odluku o zabrani igranja plej-of utakmica u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Polufinalna utakmica izraelskog prvenstva između Hapoel Tel Aviva i Bnei Herclije prekinuta je posle prvog poluvremena u potpuno neverovatnim okolnostima.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Selektor Engleske Tomas Tuhel rekao je da će njegova ekipa na Svetskom prvenstvu sledećeg leta biti autsajder i da nema šanse za uspeh ako se ekipa ne ujedini.
Polufinalna utakmica izraelskog prvenstva između Hapoel Tel Aviva i Bnei Herclije prekinuta je posle prvog poluvremena u potpuno neverovatnim okolnostima.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Nakon osam godina procesa, belgijska policija je priznala da je došlo do tehničke greške i da se u merenju pojavila jedna cifra viška. Međutim, slučaj ipak nije potpuno zatvoren...
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar