Fudbal 2

26.3.2024.

22:44

Dva gola Tilemansa, Belingem u poslednji čas spasao Engleze poraza od Belgije VIDEO

Reprezentacije Engleske i Belgije odigrale su na Vembliju u prijateljskom meču nerešeno, 2:2 (1:2).

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/IMAGO

Posle Brazila (0:1), malo je nedostajalo da na Vembliju slavi i reprezentacija Belgije.

Samo sekunde su delile goste od toga, ali je poraz izabranika Gareta Sautgejta sprečio as Reala Džud Belingem.

Tako je protivnik Srbije na Euro 2024 uspeo da se nekako izvuče u poslednji čas.

Bila je to još jedna prilika da selektori Garet Sutgejt i Domeniko Tedesko provere snage pred ono što ih čeka od leta.

Vezista Aston Vile Juri Tilemans je doneo prednost "crvenim đavolima" golom u 11. minutu, kada je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u donji desni ugao.

Nije prošlo mnogo vremena kada je za Engleze dosuđen penal, pošto je Jan Vertongen udario po nogama protivničkog igrača.

Siguran sa 11 metara bio je Ivan Toni.

U 27. minutu, Englezima je poništen gol koji je postigao Džared Bouven, akciji je prethodio ofsajd.

Ipak, posle šanse koju je promašio Džud Belingem u 34. minutu, Belgija je opet povela i to dva minuta kasnije.

Posle centaršuta Lukakua sa desne strane, na pravom mestu našao se Tilemans i poslao loptu glavom iza leđa Džordana Pikforda.

Pokušali su domaćini u nastavku, imali su četiri dobre prilike, ali Ivan Toni u 53, Bouven u 63, Kobi Maino u 66. i Fil Foden u 80. minutu nisu bili koncentrisani u finišu.

Ipak, u poslednjim sekundama susreta, u petom minutu nadoknade, na scenu je stupio vezista Reala Džud Belingem.

On je posle pravog karambola pred golom uspeo da zatrese mrežu Belgijanaca i tako spreči novi poraz Gordog albiona.