Fudbal 4

26.3.2024.

21:21

Pala "petarda": Debakl mladog tima Hrvatske u Portugalu

Mlada reprezentacija Hrvatske, igrači do 21 godine. doživela je jedan od najtežih poraza.

Profimedia

Hrvati su poraženi u Faru od domaćina, reprezentacije Portugala sa ubedljivih 5:1 (4:1), u meču G grupe kvalifikacija za odlazak na EP.

Portugalci su ogroman deo posla završili u prvom poluvremenu koje su dobili sa 4:1.

Poveli su u drugom minutu preko Fabija Silve, da bi u 11. Pedro Santoš pogodio za 2:0.

Hrvatska je jedini gol uspela da postigne u 15. minutu kada je mrežu domaćina zatresao Ljubičić.

Međutim, malo im je to vredelo jer je domaćin do odlaska na odmor postigao još dva gola, prvo preko Santoša u 21, a potom i Paula Bernarda u 25. minutu.

Sve je bilo gotovo u 63. minutu kada je Fabio Silva iz penala postigao gol za konačnih 5:1.

Hrvatima je ovo bio prvi poraz u kvalifikacijama, trenutno su treći u grupi sa 13 bodova, a naredni meč igraju 5. septembra sa Farskim Ostrvima.