Fudbal 34

23.3.2024.

22:56

Debakl srpskih omladinaca – sin Dejana Stankovića ublažio poraz

Fudbalska reprezentacija Srbije, igrači do 19 godina, poražena je i u drugoj utakmici elitne grupe kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo, ovog puta od Portugala 4:1.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Tako je tim koji vodi selektor Radovan Krivokapić izgubio sve šanse da se nađe na završnom turniru.

Taj cilj je postao znatno otežan već posle prve runde i poraza od Danaca 1:3, a nakon okršaja sa Portugalcima sve je postalo kristalno jasno - "orlići" nisu dorasli ovom rangu fudbala.

Srpski omladinci odigraće još meč sa Grcima, koji će i za jedne i za druge, zbog oba poraza u dva kola, biti samo formalnost.

23. mart: Portugalija (U19) - Srbija (U19) 4:1

Strelci za Portugaliju u subotu uveče bili su Vivaldo Semedo u 26. i 59. minutu, Rodrigo Ribeiro u 45. i Manuel Mendonsa u 70.

Srbija je utakmicu završila sa desetoricom posle isključenja Milana Majstorovića u 86. minutu.

Utešni pogodak za naš tim delo je sina Dejana Stankovića Aleksandra u trećem minutu nadoknade.

Debaklom omladinaca zaokružen je neslavan niz rezultata srpskih selekcija u protekla tri dana tokom kojih su naši seniori, mlada reprezentacija, te omladinci i kadeti, gubili maltene sve mečeve koje su igrali, a ujedno i šanse za plasman na velika takmičenja.