Rival Srbije na EURO, selekcija Slovenije, odigrala je još jednom, šesti put zaredom nerešeno, ovog puta sa Austrijom na svom terenu rezultatom 1:1.
Strelac jedinog gola za tim Matjaža Keka bio je Benjamin Šeško, koji je tako prekinuo golgeterski post u reprezentaciji. Bio je precizan sa penala u 16. minutu.
Poravnanje i konačan rezultat stiglo je u režiji Lajmera 12 minuta kasnije. Bio je ovo duel dve reprezentacije koje su ostavile sjajan utisak na prethodnom Evropskom prvenstvu.
Profimedia
U isto vreme, u okviru iste divizije, u grupi 4, Island je porazio Crnu Goru u Rejkjaviku rezultatom 2:0. Bio je ovo i zvaničan debi novog selektora Crnogoraca Roberta Prosinečkog, neslavan.
Oba gola "sokolovi" su primili nakon kornera Islanđana, prvi put ih je matirao Oskarson u 39. minutu, potom Torsteinson u 59.
U Prištini, u okviru C Divizije, Rumunija je na neprijatnom gostovanju slavila protiv reprezentacije takozvane države Ksoovo rezultatom 3:0, a uvertira samoj igri bili su neprijateljski povici domaće publike ka gostima, čak i isticanje zastava terorističke armije "UČK".
U Mađarskoj, gde je Belgija igrala kao domaćin sa Izraelom (vlasti Belgije nisu mogle da garantuju bezbednost gostima), selekcija Emilijana Tedeska je opravdala ulogu velikog favorita i slavila rezultatom 3:1.
Dvostruki strelac za Belgiju bio je Kevin De Brujne, dok je jednom mrežu Izraelaca pogodio Tilemans.
Izraelci su mrežu rivala postigli zahvaljujući autogolu Jurija Tilemansa, tada za 1:1, pred kraj poluvremena, ali su brzo kapitulirali, dva puta, u povoju drugog dela igre.
Lous Openda je nedugo posle trećeg gola Belgije promašio penal i propustio da trijum učini još ubedljivijim.
Konačno, u Kardifu, u okviru B divizije, Vels i Turska odigrali su bez pobednika i bez golova.
Saša Obradović, trener košarkaša Crvene zvezde, osvrnuo se na nesvakidašnju plejmejkersku situaciju u njegovom timu nakon pobede nad Fenerbahčeom (79:73) u meču 31. kola Evrolige.
Trener fudbalera Reala Alvaro Arbeloa izjavio je da će madridski klub ići na pobedu i u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona protiv Mančester sitija.
Fudbalska reprezentacija Irana mogla bi, uprkos velikoj neizvesnosti i ratnim okolnostima u zemlji, ipak da učestvuje na predstojećem Svetskom prvenstvu.
Najboljeg strelca u istoriji fudbalske reprezentacije Srbije, Aleksandra Mitrovića, zadesila je kriza na Bliskom istoku, ali nije želeo da pobegne od ratnog stanja.
Trener fudbalera Reala Alvaro Arbeloa izjavio je da će madridski klub ići na pobedu i u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona protiv Mančester sitija.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Maextro S800 je proizvod saradnje tehnološkog giganta Huawei i domaćih automobilskih partnera, a početna cena mu iznosi oko 90.000 evra, što je oko 40% manje od cene modela Porsche Panamera.
Ovaj slučaj još jednom pokazuje koliko brzo popravka ili pregled automobila mogu postati opasni po život ako vozilo nije pravilno obezbeđeno ili ako dođe do kvara na dizalici.
Evropol je u saradnji sa policijskim organima više država i uz podršku Evrodžasta sproveo međunarodnu operaciju "Munja", u kojoj je razbijena zlonamerna proksi-usluga "Soks Eskort".
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar