Naime, Olimpijski komitet Kanade poslao je kući dvoje članova svoje ženske fudbalske delegacije zbog toga što su špijunirali protivnike.
Kanađani su poslali dronove kako bi njima špijunirali trening Novog Zelanda, s kojim se sastaju u prvom kolu olimpijskog turnira.
Olimpijski komitet te zemlje ispravno je reagovao i momentalno priznao krivicu, te se izvinio za nedelo.
"OK Kanade podržava fer-plej i šokirani smo i razočarani. Iskreno se izvinjavamo fudbalerkama i Fudbalskom savezu Novog Zelanda, svim fudbalerkama i OK Novog Zelanda", navedeno je u saopštenju.
Sem izvinjenja, dvoje ljudi je poslato kući iz Pariza: Džozef Lombardi, analitičar ekipe, i Džazmin Mender, pomoćni trener kojoj je Lombardi odgovarao.
Pored toga, trener prvog tima Kanade Bev Pristman samoinicijativno se povukla s vođenja utakmice 1. kola protiv Novog Zelanda.
"Ja sam, na kraju krajeva, odgovorna za dešavanja u našem taboru. Ovo sam uradila uzimajući u obzir interese obe ekipe, kako niko ne bi pomislio da je poštenje ove utakmice narušeno", rekla je Bev Pristman.
U međuvremenu se oglasio i Olimpijski komitet Novog Zelanda, koji je poručio da je "duboko šokiran i razočaran".
"Naš glavni prioritet je da podržimo fudbalerke Novog Zelanda i sve ostale sportiste pred početak takmičenja", navedeno je.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar