Sautgejt je tokom celog EURO u Nemačkoj bio na udaru kritika zbog loše igre Engleza, pre svega zbog individualnog kvaliteta tima.
Vodio je Englesku osam godina na 102 utakmice u kojima je "Albion" ostvario 61 pobedu uz 17 poraza (59,8%).
Jedini od 1966.
Sautgejt je jedini selektor pored osvajača Mundijala 1966. sera Alfa Remzija koji je doveo Engleze do finala nekog velikog turnira.
"Kao ponosni Englez, bila mi je životna čas da igram i vodim Englesku. Značilo mi je sve i dao sam sve. Ali, vreme je za promenu i za novo poglavlje", poručio je Sautgejt.
Englezi su na EURO savladali Srbiju 1:0, remizirali sa Danskom (1:1) i Slovenijom (0:0) za prvo mesto u Grupi C, potom posle produžetaka eliminisali Slovačku (2:1), zatim na penale Švajcarsku (1:1, 5:3) i u polufinalu preokrenuli protiv Holandije (2:1).
Sofascore
"Tim koji smo vodili u Nemačku je pun uzbudljivih mladih talenata koji mogu da osvoje trofej o kojem sanjamo. Imamo najbolje navijače na svetu, a njihova podrška mi znači ceo svet. Ja sam navijač Engleske i uvek ću biti. Radujem se gledanju i slavlju jer će igrači stvoriti više posebnih uspomena, spojiti iinspirisati naciju kako samo oni mogu. Hvala, Engleska – za sve."
Nekadašnji štoper Kristal Palasa, Aston Vile i Midlzbroa odigrao je više od 500 utakmica u Premijer lige.
Pre nego što je postao selektor Engleske umesto Sema Olerdajsa 2016, tri godine je vodio U21 reprezentaciju, a trenersku karijeru je počeo u Midlzbrou čim je okončao igračku u istom klubu.
Zanimljiva imena na listi mogućih zamena
John Walton, PA Images / Alamy / Profimedia
Engleski mediji su pre Sautgejtove odluke krenuli sa spekulacijama o mogućim zamenama na mestu selektora.
U prvom planu je menadžer Njukasla Edi Hau, potom je tu i bivši strateg Čelsija, Grem Poter.
Takođe, veruje se da dobre izglede imaju i Maurisio Poćetino, te trener tima Engleske do 21 godine, Li Karsli.
Izvršni direktor FA Engleske Mark Bulingem rekao je pred Euro da u svakom slučaju Savez ima spremna rešenja u slučaju da Sautgejt ne ostane na kormilu.
Grčki košarkaš Janis Adetokumbo našao se u centru pažnje, ali ovog puta ne zbog igre na parketu. Posle dana nagađanja o njegovoj budućnosti u Milvokiju i mogućem transferu, objavljeno je da je reprezentativac Grčke postao suvlasnik kompanije "Kalši".
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Uvek postoji nešto neodoljivo privlačno u onome što ne možeš da imaš. Taj poriv, čini se, nije zaobišao ni ukus za automobile osramoćenog finansijera Džefrija Epstajna.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Istraživači bezbednosti otkrili su masovnu kampanju sajber špijunaže, pod nazivom "Shadow Campaigns", koja je ciljala vladine institucije i kritičnu infrastrukturu širom sveta, uključujući i Srbiju.
Komentari 78
Pogledaj komentare Pošalji komentar