Ljubitelji fudbala se okupljaju da bi na velikoj površini pokrivenoj veštačkom travom nešto pojeli, popili i slušali muziku, dok se deca igraju "bubamarom".
Engleza ovde nema mnogo, jer su zauzeti ispijanjem piva u mnogim berlinskim pivnicama, dok se nađe poneki navijač u dresu Španije koji je došao da oseti grad i malo fudbalske atmosfere pred veliko finale na "Olimpijskom stadionu" u nedelju od 21.00.
Biće ih zasigurno mnogo više u nedelju tokom celog dana, videli smo popriličnu gužvu tokom dana na glavnoj železničkoj stanici. Ali smo smo ovog puta pokušali da pronađemo i proberemo ovdašnje stanovnike i čujemo šta to Nemci misle o sutrašnjem finalu.
"Biće 2:1 za Španiju. Navijaćemo za Španiju, ali više za to da Engleska izgubi. Ne volim kako su igrali na EURO. Poslednja utakmica je bila u redu, ali sve pre toga su bile takve da sam mogao da spavam. Toliko su bile dosadne. Nisam to očekivao od tima kakav je Engleska", rekli su Tobajas i Kristof.
Mislite li da će mnogi Nemci navijati za Španiju, odnosno, protiv Engleske.
"Mislim da će većina Nemaca navijati za Španiju u finalu. Za mene je utakmica četvrtfinala između Nemačke i Španije bila najbolja na šampionatu i rekao sam još tada sa će pobednik tog meča na kraju osvojiti EURO. Ostajem i dalje pri tome".
Izvor: b92.sport
Međutim, zatim je bilo nekoliko navijača Nemačke koji će podržavati Englesku.
"Nadam se da će Engleska pobediti Španiju, zato što je Španija izbacila Nemačku sa turnira. Mislim da će biti 2:0 za Englesku i golove će dati Belingem i Kejn", rekao je jedan mlađi Nemac.
"To je moje mišljenje. Engleska će pobediti, bez obzira na mišljenje drugih nemačkih navijača", podvukao je.
"Glasovi" i mišljenja su bila podeljena i sa grupom od četvoro Nemaca.
"Mislim da se fudbal konačno vraća kući. Dva gola Belingema, 2:1. Španija je svake godine ista, svake četiri godine je ista priča. Zato navijam za Englesku", a sa njim se složio i prijatelj:
"I ja mislim da će Engleska pobediti. Španija je do sada imala sve pobede, ali sada mislim da je vreme za Englesku. Predviđam dva gola Kejna".
Drugi deo ove ekipe je bio za Španiju, dok su prva dvojica "protestvovala".
"Mislim da će Španija pobediti jer je igrala bolje u dosadašnjem toku prvenstva. Engleska nije bila dobra u početku i već je trebalo da ispadne do sada", rekla je jedna dama, a da njom se složio momak do nje:
"I ja sam za Španiju. Lamin Jamal će postići jedini gol i biće 1:0".
Dakle, Nemci i su podeljeni. Ali svi sa nestrpljenjem čekaju nedelju i finale zbog kog će ceo svet gledati baš ka Berlinu.
Selektor reprezentacije Argentine Lionel Skaloni odlučio je da u nacionalni tim pozove Markosa Senesija, koji će da zameni povređenog Leonarda Balerdija, saopštio je Fudbalski savez Argentine.
Fudbalska reprezentacija Španije dobila je značajan podstrek pred početak Svetskog prvenstva, pošto se Lamin Jamal vratio treninzima sa ekipom nakon oporavka od povrede zadnje lože.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Tokom godišnjeg sastanka deoničara BYD, predsednik upravnog odbora Vang Čuanfu izneo je prognozu da će u narednih pet godina postati najveći proizvođač automobila na svetu.
Volkswagen Passat 1.9 TDI iz 1998. godine postavio je impresivan rekord zahvaljujući nemačkom entuzijasti Eliasu Rišmileru, koji je sa jednim rezervoarom dizela prešao čak 2.400 kilometara.
TikTok izgleda testira glasovne pozive unutar privatnih poruka, što bi popularnu platformu za kratke video-snimke moglo da približi aplikacijama kao što su Messenger i WhatsApp.
Insajderi "šuškaju" da Samsung planira veliko osveženje za januar, kada bi pored modela Galaxy S27, Galaxy S27+ i Galaxy S27 Ultra trebalo da predstavi i potpuno novi Galaxy S27 Pro.
Anthropic je predstavio novi AI model Claude Fable 5, prvu verziju svog najmoćnijeg AI modela Mythos koja je dostupna široj javnosti, ali uz rigorozne bezbednosne restrikcije.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar