Evropsko prvenstvo u fudbalu zabavilo je veliki broj ljubitelja najpopularnijeg sporta i ostavilo ih je u uverenju da gledaju spektakl, ali ono, ipak, nije ispunilo očekivanja baš svih.
Plasman u polufinale nisu izborile sve selekcije koje su prikazale najviše na turniru, neke su tu zasluženo, neke uz veliku dozu sreće, poput Engleske.
Selekcija Gereta Sautgejta je nakon dodira Fortune protiv Slovačke (gol Belingema u 90+5. za produžetak) uz mnogo sreće preskočila i Švajcarsku. Gol za egal stigao je u 80. minutu, a potom i pobeda u penal seriji.
Francuzi su do polufinala stigli bez postignutog gola iz igre.
Holandija i Španija su tu gde jesu jer vrcaju kvalitetom, ali su bile na velikim ispitima i blizu eliminacije - plasman u polufinale su ostvarile posle dramatičnih utakmica 1/4 finala i nakon što su bile na ivici provalije u susretima sa Nemačkom i Turskom.
Dakle, uzbuđenja je bilo na sve strane, navijači su dobili to što su tražili, ali za prefinjene fudbalske konzumente glavno pitanje koje se postavlja glasi: da li kvalitet prati adrenalinske utakmice i ishode?
Mnogi su, ipak, razočarani kvalitetom fudbala na EURO.
Jedan od njih je i italijanski novinar Karlo Garganese, urednik i podkaster koji se najviše bavi engleskim i evropskim fudbalom.
On je na svom nalogu na "X" mreži napisao, u kratkim crtama, šta misli o turniru koji se privodi kraju u Nemačkoj.
"Euro 2024 je najlošijeg kvaliteta od svih Eura i Svetskih prvenstava u mom životu",
Prema njegovom mišljenju fudbal je u velikom padu u poslednje dve decenije.
"Sve velike ekipe osim Španije i Nemačke bile su negledljive. Gde su superzvezde, napadači i dribleri? Fudbal je u velikom padu poslednjih 20 godina. Igrači (roboti) su fizički spremniji i to je to", kaže Garganese.
Da li je italijanski fudbalski analitičar previše kritičan ili ima smisla sve što kaže?
Američko Ministarstvo pravde objavilo je milione dokumenata u slučaju Džefrija Epstajna, u kojima se pominju brojna imena poznatih ličnosti, a pored njih i Frank Riberi.
Nakon eliminacije iz Lige šampiona, Napoli je sinoć u četvrtfinalu eliminisan i iz italijanskog Kupa, jer je nakon penala izgubio od Koma (7:6, 1:1 u regularnom delu).
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Žoze Murinjo će dobiti ponudu da preuzme fudbalsku reprezentaciju Portugala nakon Svetskog prvenstva 2026. godine, koje se održava u Sjedinjenim Državama, Kanadi i Meksiku.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Povećanom cenom satnice za održavanje električnih automobila, servisi očigledno pokušavaju nadoknaditi gubitke koji nastaju zbog nižih cena održavanja tih vozila.
Komentari 99
Pogledaj komentare Pošalji komentar