Bivši NBA košarkaš Rašid Valas se proslavio izrekom: "Ball don’t lie". Ali, ona često, ipak, ume da slaže. To smo naučili i na ovom Evropskom prvenstvu u fudbalu.
Živi dokaz je fudbalska reprezentacija Engleske, koja se ni kriva ni dužna provukla do četvrtfinala, iako su već bili spakovani koferi za povratak kući. Igrača, ne i fudbala, kako priziva njihova navijačka pesma.
"Gordi Albion" je od poslednjih devet utakmica u 90 minuta dobio samo dve: prijateljsku protiv Bosne i Hercegovine i na startu EURO protiv Srbije.
Na ovom turniru, u dosadašnja četiri meča u regularnom delu je uspeo da savlada samo "orlove".
Provukao se protiv mršave Danske, podbacio protiv Slovenije, ali uspeo sa pet bodova da osvoji prvo mesto u najgoroj grupi u istoriji. Primera radi, Ukrajina je sa četiri boda bila poslednja u grupi E i ispala je sa EP.
B92.sport
A onda je Slovačka u osmini finala taktički odigrala idealan meč. "Nacrtan" za pobedu velikog favorita.
Njihov selektor simpatičnog i "ukusnog" prezimena Kalcona je do pucanja zategao svoj tim, ali je taman za toliko preterao da se sve raspalo u 95. minutu.
Lopta nas je u ovom slučaju slagala, jer su "tri lava" 94 minuta bile male mace. Da bi se onda ukazao ON.
Džud Belingem je još jednom (više se ni ne zna broj) postigao gol odluke u dubokoj nadoknadi vremena. I to kakav! "Makazicama" koje će se prepričavati u decenijama koje dolaze. Time je, verovatno, dokazao da je trenutno najbolji fudbaler planete.
Engleska mu se odavno klanja, a sada je javno to učinio i kapiten Hari Kejn, strelac pobedonosnog gola u drugom minutu produžetka, onda kada je voda Slovacima do vrha napunila uši.
"Džud Belingem je najbolji fudbaler u istoriji Engleske. Kakav je to igrač! Tako naporno radi. Tu je kada je bitno. To je danas uradio", rekao je euforični Kejn.
Ali, lopta je slagala i bila "namagarčena". Jer, nakon što je "ispoštovala" Belingema za onakav pogodak, mladi Englez se poneo prostački i ružno gestikulirao ka svojim sportskim protivnicima.
Pokazivao je "onu stvar", zbog koje karma, uglavnom, stiže veoma brzo. Setite se proslave gola Dušana Vlahovića protiv Švajcarske na poslednjoj utakmici Mundijala u Kataru. Fudbal mu je uzvratio tako što je na ovom prvenstvu doživeo fijasko. I timski i individualno.
Igrom sudbine, Engleska će u četvrtfinalu igrati upravo protiv Švajcaraca. Glavno je pitanje – za koga navijati?
EPA-EFE/ROBERT GHEMENT
Ono kada lopta, prosto, nije umela da slaže jesu Španci, pošto ih sluša savršeno. Možda zato što su ozbiljni majstori i baš znaju da se igraju sa njom.
Jeste li videli prvi dodir kod golova Rodrija, Nika Vilijamsa i Danija Olma? Ako niste, pogledajte njihove golove ponovo.
Taj "vic" u igri kojim su iz mesta izbacili rivala iz ravnoteže i ujedno se namestili za egzekuciju uči se od malih nogu. U Španiji, razume se, nisam ni mislio na Srbiju.
Kod nas se deca uče dodavanjima ka prvom do sebe i unazad, a dribling i sloboda u igri strogo kažnjavaju. I dokle god ne skinemo te amove sa dečije kreativnosti, patićemo se kao ovog leta u Nemačkoj.
Neoboriva je činjenica da Srbija već decenijama nema prave majstore sa loptom. Možda čak od još uvek aktuelnog selektora.
Zato tako redovno i prolazimo. Toliko nam fali kvaliteta da ni fudbal ne bi mogao da nas slaže.
Silven Fransisko mogao bi da napusti Asvel i pre nego što odigra zvaničnu utakmicu za francuski klub. Razlog su finansijski problemai i nemogućnosti da garantuju isplatu ugovora. Panatinaikos već poslao konkretnu ponudu.
Juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina, ali do kraja turnira neće moći da računa na veoma bitne šrafove u ekipi.
Šef stručnog štaba Vojvodine Marko Savić priznao je da je Ajaks bio kvalitetniji rival u revanš utakmici drugog kola kvalifikakcija za Ligu konferencije.
Fudbaleri Železničara se nisu obrukali, ali poraz sa ukupnih 5:0 od Brage svakako je bolan. Novo iskustvo za Pančevce, dok Braga ide u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.
Pobedom nad Larnom rezultatom 5:0, fudbaleri Crvene zvezde su potvrdili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, dok je Aleksandar Katai novim golom ispisao stranicu istorije kluba.
Trener Partizana Saša Ilić govorio je posle pobede nad Unom Štrasen i plasmana u treće kolo Lige konferencije. Pohvalio je mlade igrače, ali upozorio na greške pred dvomeč sa Tobolom.
Ivan Edeško, nekadašnji reprezentativac Sovjetskog Saveza, olimpijski šampion i kasnije uspešan trener, koji je ostavio dubok trag u razvoju košarke na prostoru bivšeg SSSR-a preminuo je u 80. godini.
Real Madrid nastavlja rekonstrukciju tima u letnjem prelaznom roku. "Kraljevski klub" aktivirao je otkupnu klauzulu od 25 miliona evra i iz Levantea doveo mladog napadača Karlosa Espija.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas delegaciju UFC (Ultimate Fighting Championship), koju predvodi predsednik te organizacije Dejna Vajt.
Šef stručnog štaba Vojvodine Marko Savić priznao je da je Ajaks bio kvalitetniji rival u revanš utakmici drugog kola kvalifikakcija za Ligu konferencije.
Fudbaleri Železničara se nisu obrukali, ali poraz sa ukupnih 5:0 od Brage svakako je bolan. Novo iskustvo za Pančevce, dok Braga ide u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.
Pobedom nad Larnom rezultatom 5:0, fudbaleri Crvene zvezde su potvrdili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, dok je Aleksandar Katai novim golom ispisao stranicu istorije kluba.
Dejan Stanković je malo promešao sastav, prvi put u startnih 11 našli su se Matej Strika i Muhamed Čam, baš kao i Marko Arnautović, koji je "isporučio" dva gola.
Pošto je prolaz praktično rešen, Zvezda, ali i njeni navijači će verovatno pomno i paralelno pratiti dešavanja iz komšiluka, gde će se odrediti putnik u treće kolo kvalifikacija.
Kineski Hongqi, nekada poznat po limuzinama za najviše državne zvaničnike, danas prodaje dvostruko više ultra-luksuznih automobila od proizvođača Rolls-Royce u Kini. Najnoviji model košta čak 1,6 miliona dolara.
Ako ste primetili da mnogi novi automobili imaju velike hromirane završetke auspuha, a pravi auspuh se nalazi sakriven ispod branika, niste jedini. Ovaj trend poslednjih godina izaziva brojne polemike među vozačima.
Penzioner sa Floride (77) pronašao je neobičan način da protestuje protiv kamera koje automatski očitavaju registarske tablice. On svake subote jednostavno stane ispred kamere sa tablom i privremeno joj zakloni pogled.
Mercedes je predstavio potpuno novu generaciju modela GLA, koja donosi moderniji dizajn, digitalizovanu kabinu i široku ponudu električnih i hibridnih pogona. Novi kompaktni SUV u Evropu stiže već ove godine.
Uprkos najavljenom poskupljenju, visoki troškovi proizvodnje i kriza sa memorijom gurnuli su Microsoft u ogromne gubitke po svakoj prodatoj Xbox konzoli.
Twitch strimer MajinPhil uspeo je da posle 18 meseci i 135 pokušaja pređe igru Zelda: Ocarina of Time bez ijednog primljenog udarca, igrajući pod brutalnim nasumičnim pravilima.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar