Nova vest
Vesti 6

30.6.2024.

18:10

Štoper Danske: Penal je ludost, ne mogu da trčim sa rukama na leđima

Joakim Andersen, štoper reprezentacije Danske, razočaran je zbog eliminacije sa Euro 2024.

Autor:Zoran Kecman

Zoran Kecman
Štoper Danske: Penal je ludost, ne mogu da trčim sa rukama na leđima
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Posle njegovog igranja rukom u 51. minutu, sudija Majkl Oliver je gledajući VAR snimak dosudio penal koji su Nemci preko kaija Haverca pretvorili u gol za 1:0.

Na kraju, bilo je 2:0, ali Andersen smatra da su sudije pogrešile i da to nije trebalo da bude svirano kao penal.  

"Kakva ludost, to uopšte nije bio penal. Ne mogu da trčim sa rukama na leđima i da igram fudbal. Raum je bio pola metra od mene, lopta me je pogodila u ruku, ne vidim šta sam mogao da uradim da se to ne dogodi", kaže Andersen za TV 2.

Nedugo pre toga mu je poništen gol zbog ofsajda, dakle imao je dvostruki maler.

"Teško je uočiti i ofsajd. Tako je minimalan da stvarno morate da se zagledate. Ali to sviranje penala je nešto najluđe što sam video. Marginalne tvari rešavaju mečeve. Da nam je priznat gol, verujem da bismo pobedili na kraju".

Upitan je i da li je posle meča razgovarao sa sudijom Majklom Oliverom.

"Danas nemate pravo da razgovarate sa sudijama", poručio je Andersen.

Podeli:

Komentari 6

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Falilo je samo jedno

Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.

Stefan Smuđa

8:25

3 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu