Fudbal 72

15.6.2024.

17:15

Švajcarska nokautirala Mađare za prvu pobedu na EURO!

Fudbaleri Švajcarske pobedili su Mađarsku 3:1 (2:0) u prvom meču grupne faze EURO u Kelnu.

Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Švajcarska je do prvog trijumfa u grupi A stigla golovima Dua u 13. minut, Ebišera u finišu prvog poluvremena, dok je pobedu potvrdio  Embolo u 93. minutu.

Mađari su mnogo bolje igrali u drugom delu meča, konstantno vršili pristisak, Varga je u 66. minutu dao nadu u preokret, ali ništa više od toga naši severni susedi nisu mogli.

Mađari naredni meč igraju 19. juna protiv domaćina Nemačke (18.00), dok će Švajcarske  istog dana snage odmeriti sa Škotskom (21.00)

Početak utakimice je bio žustar u pogledu duela, ali relativno miran kada su šanse u pitanju.

Švajcarci su praktično iz prve prave stigli do vođstva, a strelac u 13. minutu bio je Kvadvo Dua.

Ebišer se ponudio, prihvatio loptu, podigao glavu i sjajnim dodavanjem proigrao napadača Ludogoreca koji je rutinski matirao Gulačija.

Ovaj gol je najpre bio poništen zbog ofsajda, međutim, sudija Vinčić je nakon intervencije VAR-a mogao da pokaže samo na centar.

Da izađe na vreme i napravi ofsajd zakasnio je Miloš Kerkez, momak rođen u Vrbasu.

Fenomenalnu priliku da dotuče Mađare imao je potom Vargas u 20. minutu, ali je Gulači sjajno intervenisao.

Kerkez je pogrešio, u duelu je slab bio Salai, da bi čist zicer Vargasu skinuo Gulači.

Švajcarska je i u nastavku bila konkretnija, doduše ne mnogo, dok su se Mađari mučili u kreiranju napada, pošto je i Soboslaj, najbolji igrač naših severnih komšija, bio odsečen.

Mađari su drugi gol primili u najgorem mogućem trenutku, u 45. minutu, tačno pred odlazak na pauzu.

Grešku u dodavanju rivala iskoristio je Mišel Ebišer, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Pogodio je dalji ugao golmana Gulačija.

Mađarska je mnogo bolje počela drugo poluvremene, stala je na loptu i konstantno vršila pristiska na rivala.

Opsedali su gol Švajcaraca, pokušavali da dođu do gola, kako bi se potpuno vratili u meč.

Nadu za to dao im je Varga u 66. minutu, kada se agresivnost ekipe Marka Rosija konačno isplatila.

Smanjili su na 1:2 i krenuli u potpunu ofanzivu. Ređale se u se šanse, ali golova nije bilo.

Švajcarske se branila, odolela svih napadima rivala i u 93. minutu iskoristila je greške mađarske odbrane i na kraju došla do trećeg gola, a strelac je bio Embolo za konačnih 3:1.

Dešavanja iz Kelna mogli ste da pratite u LIVEBLOGU B92.sport.

16:49

93' Gol!

Vodi Švjacarska 3:1! Embolo potvrđuje prvu pobedu Švajcarske!
Katastrofalana odbrana Mađara.

16:48

91' Brane se Mađari!

Kontranapad Švajcaraca, Rider je povukao loptu po levoj strani, ali obranili su se Mađari.

16:47

Još pet minuta

Još 300 sekundi drame u Kelnu.

16:45

89' Kakva odbrana Gulačija!

Džaka zaustavljen, korner za Švajcarsku.

16:44

87' Fiola požuteo!

Mađarski reprezentativac dobio javnu opemnu zbog grubog starta.

16:39

80' Švajcarka se brani!

Paklenih 10 minuta nas čeka u Kelnu.

Opsedaju naši severni susedi gol rivala, igra se samo na polovini Švajcarske.

16:39

16:30

Još 15 minuta do kraja

Može li Mađarska do izjednačenja?

16:28

72' Pritisak Mađara!

Kerkez je bio u dobroj poziciji da još jednom ugrozi gol Švajcarske, ali brani golman. Ostaje 1:2

16:25

16:23

16:22

66' Gol!

Isplatio se pritisak Mađara, konačno stižu do gola, precizan je Varga!

Sada je sve otvoreno!

16:14

63' Velika šansa za Mađarsku!

Varga je mogao da vrati svoj tim u meč, ali njegov udarac glavom završio je pored gola.

Definitivno bolja igre Mađarske, koja vrši pritisak.

16:12

16:12

56' Slobodan udarac za Mađarsku

Soboslaj je izveo udarac, ali je lopta završila na živom zidu.

16:09

54' Vargas šutira!

Ali ne da golman Mađarske da lopta uđe u mrežu, ostaje rezultat iz prvog dela.

16:07

50' Šansa za Mađarsku

Soboslaj je zapretio protivničkom golu, ali nedovoljno da dođe do promene rezultata.

16:03

46' Švajcarci nastavili u istom ritmu

Krenuli su zeštoko i u nastavku meča. Dva napada, dve prilke, ali rezultat se nije promenio.

16:02

Sve je spremno za drugih 45 minuta

Počinje drugo poluvreme, a Švajcarska ima prednost od 2:0.

15:50

Tanjug/AP Photo/Michael Probst

15:48

Poluvreme

Švajcarska vodi posle prvog poluvremena rezultatom 2:0.

15:47

Gol Ebišera

15:46

45' Gooooool!

Ebišer je duplirao vođstvo Švajcarske, 0:2.

Nova greška Mađara u svom kaznenom prostoru nakon čega je lopta došla do Mišela Ebišera.

Ovaj se lepo namestio i sa ivice kaznenog prostora pogodio dalji ugao golmana Gulačija.

15:45

15:40

40' Brani Zomer

Soboslaj je centrirao iz slobodnog udarca, da bi Zomer dobro intervenisao posle pokušaja glavom jednog od mađarskih igrača.

15:37

37' Švajcarci nastavljaju da prete

Ndoj je lepo prošao po desnoj strani pored Salaja, ali je falilo dobro dodavanje u završnici.

15:30

Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

15:29

29' Dobar prodor Šera

Defanzivac Švajcarske je dugo vukao loptu, ušao u kazneni prostor rivala i šutirao, ali je izblokiran.

Tražio je i penal zbog navodnog igranja rukom Vilija Orbana, ali ga nije dobio.

15:20

20' Kakva šansa za "sajdžije

Samo korner.

15:18

Vodeći gol Švajcarske

15:14

13' Gooool!

Kvadvo Dua je doneo prednost Švajcarcima, 0:1.

Ebišer se ponudio, prihvatio loptu, podigao glavu i sjajnim dodavanjem proigrao Kvadva Duu.

Napadač Ludogoreca je rutinski savladao Gulačija.

15:13

13' VAR!

Deluje da nije ofsajd, a to je pokazao i VAR.

Miloš Kerkez je zakasnio da izađe, stoga je i gol Due priznat.

15:13

15:12

13' Poništen gol Švajcarske

Dua je pogodio posle dodavanja Ebišera, ali je Vinčić dosudio ofsajd.

15:09

10' Šalaj loše

Dobar kontranapad Mađara, ali loš udarac sa distance fudbalera Frajburga.

15:05

15:04

5' Prvi žuti

Vidmer je sa leđa faulirao Kerkeza, a Vinčić je Švajcarcu pokazao žuti karton, što se ovome nije dopalo.

15:02

2' Čist ofsajd

Posle pokušaja Džake, lopta je stigla do Ebišera kojeg je izblokirao Salaj.

Svakako je bila nedozvoljena pozicija.

15:00

1' Utakmica je počela