EURO ima konkurenciju – traži se šampion cele Amerike!
U senci EURO, paralelno će se igrati u šampionat Južne Amerike.
Izvor: B92.Sport
Profimedia
Kopa Amerika počinje 21. i igraće se do 14 jula na 14 stadiona u SAD.
Tako će na 48. izdanju prestižnog turnira učestvovati i selekcija SAD, iako i drugi najjači KONKAKAF timovi Meksiko, Kanada, Kostarika, Jamajka i Panama.
Na taj način će se prvi put igrati svojevrsni šampionat celog američkog kontinenta.
Favoriti su, kao i uvek, aktuelni šampion sveta i branilac trofeja Argentina te Brazil.
Iz drugog plana vrebaju Urugvajci, koje predvode Luis Suares, Darvin Nunjes, Federiko Valverde i Rodrigo Bentankur.
Profimedia
Dobre šanse se daju i Meksikancima i SAD predvođene Kristijanom Pulišićem, Vestonom Mekinijem i talentovanim Tajlerom Adamsom.
Argentince opet predvodi Lionel Mesi, koji od prošle godine igra upravo u SAD za Majami, gde će se i igrati finale Kopa Amerika.
Videćemo da li "Gaučosi" mogu da ponove izuzetno težak podvig koji je početkom veka napravila Španija, da odbrani kontinentalni trofej nakon osvajanja Mundijala.
Njihov razlog za optimizam je pre svega užasna forma najvećeg rivala Brazila u poslednje vreme.
"Selesao" je bez svog najboljeg igrača Nejmara već mesecima, a u generalnoj probi za Kopa Amerika je razočarao upravo protiv domaćina SAD (1:1).
Profimedia
"Brazilu trebaju protagonisti, ne samo jedan protagonista. Mislim da će podela odgovornosti učiniti da naš tim raste, da se oblikuje i važno je da imamo igrače visokog nivoa koji igraju zajedno", rekao je selektor Brazila Dorival Žunior.
Iako nema Nejmara, Brazilci dolaze sa izuzetno talentovanim timom predvođenim Realovim tandemom Visnisijus-Rodrigo.
Svetskoj sceni će se prvi put predstaviti i 17-godišnji vunderkind Endrik, novi Realov brazilski projekat.
Domaći navijači očekuju mnogo od svoje selekcije, koju predvodi Kristijan Pulišić.
Koliko Amerikanci mogu videćemo već na premijeri turnira 23. juna protiv Bolivije.
Ne toliko zbog rivala, već zbog toga kako će reagovati na pritisak zbog nastupa pred verovatno prepunim stadionom Dalas Kaubojsa u predgrađu Dalasa Arlingtonu.
Eventualni kiks bi mogao skupo da košta Amerikance jer će onda u drugoj rundi protiv Paname biti još još većim imperativom pobede, jer ih u trećem kolu čeka Urugvaj pod vođstvom Marsela Bjelse.
Urusi su pre samo mesec dana šokirali šampiona sveta Argentinu 2:0 na sred "Bombonjere", što je bio prvi poraz "Gaučosa" kao prvaka sveta.
Ne treba potceniti ni Čileance predvođenje nihovim veteranim Aleksisom Sančesom, Eduardom Vargasom i Kludiom Bravom.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Obavljen je raspored za prvi dan Australijan opena, koji se igra u nedelju 18. januara, a Srbija sada zna kada se igra najavljeni spektakl između Olge Danilović i Venus Vilijams.
Maks Ferstapen je priznao da će mu biti potrebno "vreme za prilagođavanje" na Red Bul u novom ruhu, dok se sprema za pokušaj da povrati titulu svetskog šampiona.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ovog petka počinje drugu fazu takmičenje na Evropskom prvenstvu u Beogradu, a prvi rival u novoj grupi E biće ekipa Francuske (20.30).
Janik Siner poručio je da ga je tromesečna suspenzija zbog doping skandala prošle godine učinila jačim kao osobu i smirenijim na terenu, uoči početka odbrane titule na Australijan openu.
Karlos Alkaras jasno je poručio da u Melburn dolazi sa samo jednim ciljem – da konačno osvoji Australijan open i postane najmlađi teniser u istoriji koji je kompletirao karijerni Grend slem.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Fudbaleri Porta pobedili su Benfiku 1:0 u 1/4 finalu portugalskog Kupa, na svoju veliku radost i zbog činjenice da su tako servirali odgovor bivšem treneru kluba Žozeu Murinju.
Futsal klub Partizan saopštio je da će Albert Nađ biti novi sportski direktor crno-belih, a tim povodom klub je uputio i zvaničan poziv medijima na njegovu promociju.
Obavljen je raspored za prvi dan Australijan opena, koji se igra u nedelju 18. januara, a Srbija sada zna kada se igra najavljeni spektakl između Olge Danilović i Venus Vilijams.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
WhatsApp će konačno biti blokiran u Rusiji tokom 2026. godine, izjavio je za Tass zamenik predsednika Odbora ruske Dume za informacionu politiku, IT i komunikacije Andrej Svincov.
Možete da navijete sat po njima: još jedan januar, još jedna Honor Magic serija. Ovog puta, predstavljeni su modeli Honor Magic 8 Lite i Honor Magic 8 Pro, a prvo predstavljamo skupljeg člana ovog dvojca.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar