Sama činjenica da je ekipa selektora Edvarda Jordaneskua završila grupu bez poraza (6-4-0) sa pet bodova više od Švajcarske, dovoljno govori o ozbiljnosti ovog tima.
Rumuni dugo nisu igrali ovako dobar fudbal.
Rumunija
Selektor: Edvard Jordanesku
Učešća na EURU: 5
Najbolji rezultat na EURU: četvrtfinale (2000)
Prva zvezda tima: Radu Dragušin
Daleko od toga da se ova generacija može upoređivati sa, na primer, onom kultnom i spektakularnom Hadžijevom, sa Mundijala u SAD, koja je vrcala od suvog talenta, ali definitivno je da ovaj tim ima potencijala da posle dugo vremena napravi iskorak za rumunski fudbal na velikom takmičenju.
Veza ovog tima i onog Hadžijevog je upravo njegov sin Janis Hadži koji je postigao dva gola u minulim kvalifikacijama.
Grupa na Euru je baš po meri Rumuna i jasno je da će ova selekcija, gladna novih pobeda i pojačanog apetita, tražiti put ka nokaut fazi.
Najistaknutiji napadački aduti Rumuna u kvalifikacionom ciklusu bili su Denis Alibek, Valentin Mihaila i Nikolae Stančiju koji su zbirno direktno odgovorni za devet golova, po tri svaki.
Najveća zveda tima međutim dolazi iz defanzvne linije, naravno reč je o Radu Dragušinu (22, 191 cm) koji je u januaru ostvario transfer karijere prelaskom iz Đenove u Totenhem.
Interesovanje za njega je u to vreme bilo takvo da je verovatno mogao da bira klub u kojem će nastaviti karijeru.
Rumunija, osim Dragušina, inače nema igrače koji znače nešto na evropskoj pozornici, retki su i gotovo da ih nema u većim evropskim klubovima.
Golman Moldovan je doduše u Atletiko Madridu ali sa njim se i završava spisak imena koja se mogu pohvaliti da su članovi jačih klubova liga petica.
Ipak, Rumuni, pokazale su to i kvalifikacije, funkcionišu savršeno.
Velike zasluge što je to tako idu naravno na adresu trenera Jordaneskua i biće veoma interesantno videti da li će selekcija naših komšija uspeti da nastavi niz i preslika igre iz kvalifikacija na jednom velikom turniru u jačoj konkurenciji.
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Nakon što je FS Grčke odredio sudije za predstojeće kolo Superlige, oglasio se Aris saopštenjem u kojem traži izuzeće srpskog sudije Srđana Jovanovića sa solunskog derbija.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar