Ne mogu se pohvaliti značajnijim rezultatima na završnim smotrama ali sama činjenica da su vrlo često tamo gde su najbolji je pokazatelj da imaju sistem, kvalitet i kontinuitet.
Sve preko toga što postignu je već bonus za ovu selekciju.
Za novi proboj na Euro najzaslužniji je italijanski strateg Frančesko Kalcona koji je donedavno paralelno radio kao prvi trener Napolija i vodio slovački nacionalni tim. Po tome je jedinstven slučaj u istoriji Serije A.
Kalcona će ovih dana konačno moći maksimalno da se usredsredi na samo jedan posao jer će komande u Napoliju, kako stvari stoje, preuzeti Antonio Konte kao trajno rešenje uprave kluba podno Vezuva.
Slovačka
Selektor: Frančesko Kalcona
Učešća na EURU: Dva kao samostalna država
Najveći uspesi na EURU: 2016 - 14. mesto
Prva zvezda tima: Milan Škrinjar
Slovačka je kvalifikacionu grupu za EURO završila na drugom mestu iza neprikosnovene Portugalije, u konkurenciji još i Luksemburga, Bosne i Hercegovine, Islanda i Lihtenštajna.
Pretrpeli dva poraza na putu ka Euru, očekivano oba od Portugalije (0:1, 2:3).
Polovinu golova u kvalifikacijama Slovaci su primili upravo u ta dva meča, još toliko u svim preostalim utakmicama u kojima im je defanziva bila najjači adut.
Primera radi, trećeplasirani Luksemburg kapitulirao je 19 puta u minulim kvalifikacijama u istoj grupi. Slovaci samo osam.
Sa druge strane, na 10 mečeva postigli su 17 golova.
U nedostatku jačih ofanzivnih aduta i manjka kreacije u vezi i napred, italijanski strateg je očito najbolje iskoristio ono što ima na raspolaganju: disciplinovanu, tvrdu vojsku, koja će kroz uigranost, taktičku pripremu pokušati da pomrsi konce Belgijancima i iskoristi svaku šansu u duelima sa Ukrajinom i Rumunijom.
Napadač praške Sparte Lukaš Haraslin bio je najbolji strelac kvalifikacija sa tri gola, dok su po dva postigli Ondrej Duda, David Hanko, Juraj Kučka i Robert Mak.
Prva violina Kalconinog orkestra ipak je stameni Milan Škrinjar koji će komandovati poslednjom linijom zajedno sa Davidom Hankom, jakim adutom Fejnorda.
U vezi Slovaci mnogo očekuju od Stanislava Lobotke koji je u minuloj sezoni bio stadardan član prve postave u Napoliju i koga "u dušu" poznaje selektor Kalcona.
Košarkaši Partizana savladali su u Užicu ekipu Slobode rezultatom 63:55 u četvrtfinalu Košarkaške lige Srbije, te tim trijumfom obezbedili prolaz u polufinale nacionalnog prvenstva.
Sudijska trojka je, deluje, napravila je ozbiljan propust na utakmici Zlatibor – Crvena zvezda, pošto nije do kraja primenila pravila o tuči i napuštanju klupe.
Nekadašnji as Bajerna Tomas Miler je uveren da revanš protiv Pari Sen Žermena neće ličiti na golgeterski vatromet iz prvog susreta, kada je francuski tim slavio sa čak 5:4.
Selektor muške rukometne reprezentacije Mađarske Čema Rodrigez saopštio je danas spisak od 20 igrača za duele protiv Srbije u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo, koje će biti održano 2027. godine u Nemačkoj.
Otvoreno je mesto na klupi Orlando Medžika, pošto su otpustili trenera Džamala Mozlija, a poznat je i prvi kandidat koji bi mogao da zauzme njegovo mesto.
Entoni Edvards vraća se na parket u pravom trenutku za prvi meč polufinala plej-ofa Zapadne konferencije protiv San Antonio Sparsa, saopštio je NBA insajder Šems Čaranija.
Sevilja je savladala Real Sosijedad rezultatom 1:0 u poslednjem meču 34. kolu La lige i tako prekinula niz od dva uzastopna poraza u ključnom trenutku sezone.
Fudbaleri Mančester sitija neočekivano su remizirali u Liverpulu protiv Evertona (3:3) u meču 35. kola Premijer lige, čime su sami sebe udaljili od titule šampiona Engleske.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
U jeku slavlja posle povratka u Bundesligu reprezentativac BiH Nikola Katić setio se da "reternira" pojedinim nemačkim medijima na prebacivanja zbog previše korišćenja reči brate u svlačionici.
Nekadašnji as Bajerna Tomas Miler je uveren da revanš protiv Pari Sen Žermena neće ličiti na golgeterski vatromet iz prvog susreta, kada je francuski tim slavio sa čak 5:4.
Selektor muške rukometne reprezentacije Mađarske Čema Rodrigez saopštio je danas spisak od 20 igrača za duele protiv Srbije u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo, koje će biti održano 2027. godine u Nemačkoj.
Otvoreno je mesto na klupi Orlando Medžika, pošto su otpustili trenera Džamala Mozlija, a poznat je i prvi kandidat koji bi mogao da zauzme njegovo mesto.
Entoni Edvards vraća se na parket u pravom trenutku za prvi meč polufinala plej-ofa Zapadne konferencije protiv San Antonio Sparsa, saopštio je NBA insajder Šems Čaranija.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Brend koji je svoju popularnost stekao na žutim "hot heč" modelima povukao je jasnu granicu kada je reč o tome kako će njihovi automobili izgledati u budućnosti.
Sada gradske vlasti traže još 27 miliona dolara za nove mere bezbednosti poput ležećih policajaca, dodatne signalizacije i drugih rešenja za usporavanje saobraćaja.
U trenutku kada digitalna industrija proizvodi više informacija, alata i pravaca nego ikada ranije, pitanje više nije šta je novo — već šta je zaista važno.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar