Nema Poljska neki zavidnu istoriju učešća na EURO. Prvi put su to uradili 2008. godine kada su ispali iz grupe, dok su najbolji rezultat imali 2016. godine, kada su zauzeli peto mesto.
Posle toga su doživeli pravu katastrofu, jer su na poslednjem prvenstvu Evrope završili tek kao 21. reprezentacija.
Sada Poljska dolazi na EURO posle turbulentnih kvalifikacija, koje su u konkurenciji Albanije, Češke, Moldavije i Farskih Ostrva završila na trećem mestu.
Eskperimentisala je Poljska sa Fernandom Santošem na klupi, međutim to nije davalo uspeha, pa je Portugalac smenjen na vreme. Na njegovo mesto je došao Mihail Probijerž, koji je uspeo da uspostavi svoj sistem igre, pa je Poljska preko baraža, gde je prvo bila bolja od Estonije (5:1) i onda u finalu posle boljeg izvođenja penala od Velsa ode na EURO.
Francuska: 17 utakmica, tri pobede, pet remija, devet poraza. Poslednji meč 4. decembar 2022. poraz 3:1.
Holandija: 19 utakmica, tri pobede, sedam remija, devet poraza, Poslednji meč 22. septembar 2022. poraz 2:0.
Austrija: 11 utakmica, šest pobeda, dva remija, tri poraza. Poslednji meč 9. septembar 2019. 0:0.
Tim Poljaka za EURO
Poslednjih 23 Mihala Probijerža uključuje značajne izostanke. Zvezda Aston Vile Meti Keš nije uspeo da se plasira u preliminarnu selekciju, bivši vezista Vest Brom Gžegorž Krihovjak neće dobiti priliku da doda svojih 100 utakmica, dok na turniru neće biti ni Kristiana Bielika iz Birmingema.
Možda je najvažnije, napadač Juventusa Arkadijuš Milik se povukao zbog povrede – ali još uvek ima kvalitetnih igrača u poslednjoj grupi.
Robert Levandovski ima 35 godina i još uvek je sposoban da promeni igru, Jakub Kivior je uživao u dobroj sezoni u Arsenalu, dok su Nikola Zalevski i Pjotr Zielinski dva poznata lica navijačima Serije A. Ščesni će ostati između stativa, ali čuvar Nice Marcin Bulka je u timu i definitivno jedan dobar zalog za budućnost.
Železničar je angažvao novo pojačanje, u klub iz Pančeva stigao je doskorašnji napadač Partizana Dušan Jovanović, koji je potpisao ugovor do leta 2028.
Kapiten Totenhema Kristijan Romero dobio je dodatnu suspenziju od jedne utakmice i novčanu kaznu od 50.000 funti zbog ponašanja tokom poraza svog tima od Liverpula prošlog meseca.
Fudbaler Arsenala i engleski reprezentativac Bukajo Saka dogovorio je produženje ugovora sa londonskim klubom do juna 2031. godine, preneo je Skaj sports.
Komemoracija treneru Miloradu Kosanoviću održana je u organizaciji Fudbalskog kluba Vojvodina na Novosadskom sajmu, a sahrana je u 15 časova na Gradskom groblju u Novom Sadu.
Železničar je angažvao novo pojačanje, u klub iz Pančeva stigao je doskorašnji napadač Partizana Dušan Jovanović, koji je potpisao ugovor do leta 2028.
Kapiten Totenhema Kristijan Romero dobio je dodatnu suspenziju od jedne utakmice i novčanu kaznu od 50.000 funti zbog ponašanja tokom poraza svog tima od Liverpula prošlog meseca.
U poslednjoj deceniji je kroz rukometnu reprezentaciju Srbije prodefilovao izrazito veliki broj igrača, ali ne i na golu, gde je uvek na usluzi naciji stajao Vladimir Cupara.
Posle dve godine, Alvaro Granados se vraća u Beograd. U grad koji zauzima posebno mesto u njegovoj karijeri – jer je baš u prestonici Srbije imao prvi inostrani klupski angažman.
Saobraćajna policija otkrila je 48.902 prekršaja tokom akcije pojačane kontrole saobraćaja od 24. decembra prošle godine do 8. januara ove godine, tokom koje su kontrolisali 133.786 vozila.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar