Buđenje uspavanog diva – ima li Holandija novog Van Bastena
Svi treba mirno da stoje kada se govori o fudbalskoj reprezentaciji Holandije. Ali samo kada se radi o njihovoj prošlosti, jer sadašnjost i nije baš tako blistava.
Holandija je imala velikih uspeha u prošlosti, gde je 1988. godine upavo u Nemačkoj postala prvi i jedini put prvak Evrope, posle epskog pogotka Marka Van Bastena.
Sem tog rezultata imali su i čak tri polufinala, ali nisu uspeli da pređu tu prepreku da se popnu za još jedan stepenik više, tako da su ostali na tom uspehu.
Rekli smo da Holandija od 2004. godina na evropskim prvenstvima nema neki rezultat, jeste da su 2008. bili šesti, ali to malo za tim kakav je ovaj koji je slavne istorije.
Posle toga su doživeli strmoglavi pad, pa su u Poljskoj i Ukrajini bili tek 15. dok i h u Francuskoj nije ni bilo.
Na poslednjem šampionatu su zauzeli deveto mesto, pa je to možda nagoveštaj da bi na ovom prvenstvu Evrope, mogli da odu korak napred.
Imala je Holandija blagih problema u kvalifikacijama, ali je na kraju uspela da se izbori da Grcima, koji su joj bile glavni rival i zajedno sa Francuzima sa kojima će se sastati i na EURO odu za Nemačku.
Francuska: 30 utakmica, 11 pobeda, tri remija, 16 poraza. Poslednji meč: 13. oktobar 2023. pobeda 2:1.
Poljska: 19 utakmica. devet pobeda, sedam remija, tri poraza. Poslednji meč: 22. septembar 2022. pobeda 2:0
Austrija: 19 utakmica, devet pobeda četiri remija, šest poraza. Poslednji meč: 17. jun 2021. pobeda 2:0
Spisak Kumana za EURO
Holanđani su jedan od višegodišnjih favorita za međunarodne turnire, a ni Euro 2024. se ne razlikuje, sa nekim od najvećih zvezda u Evropi. V
irdžil van Dajk, Nejtan Ake i Matijs De Liht čine iskusnu odbranu, a bekovi su Gertrauda, Džeremi Frimpong, Deni Blind i Denzel Damfris imaju odlične sezone u svojim klubovima.
Odbrana je zaključana – dok će među stativam svoju šansu tražiti Bart Verbrugen, Džastin Bajlov i Mark Fleken koji imaju samo 21 utakmicu između sebe.
U napadu su, Frenki De Jong, Teun Kopmajners i Ćavi Simons, ali kao što je bio slučaj otkako su Roben i Van Persi napustili reprezentaciju, Holanđanima nedostaje vatrena moć. Imaju li dovoljno da u svojoj grupi savladaju Francusku, Austriju i Poljsku?
Golmani: Džastin Bejlo (Fejenord), Mark Fleken (Brentford) i Bart Verbrugen (Brajton).
Odbrana: Netjan Ake (Mančester siti), Dejli Blind (Đirona), Virdžil van Dajk (Liverpul), Denzel Dumrfis (Inter), Džeremi Frimpong (Bajer Leverkuzen), Lutsarel Gergtrejda (Fejenord), Matijas de Liht (Bajern Minhen), Miki van de Ven (Totenhem) i Stefan de Vrej (Inter).
Vezni red: Tun Kopmajners (Atalanta), Frenki de Jong (Barselona), Rajan Gravenberh (Liverpul), Tidžani Rejnders (Milan), Jerdi Shauten (PSV), Džoi Verman (PSV) i Džordžinjo Vajnaldum (El Etifak).
Holandija prvu utakmicu na EURO igra 16. juna, kada će se sastati sa Poljskom, potom posle četiri dana ih očekuje duel sa Francuskom, pa onda sledi duel sa Austrijom 25. juna.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Obavljen je raspored za prvi dan Australijan opena, koji se igra u nedelju 18. januara, a Srbija sada zna kada se igra najavljeni spektakl između Olge Danilović i Venus Vilijams.
Maks Ferstapen je priznao da će mu biti potrebno "vreme za prilagođavanje" na Red Bul u novom ruhu, dok se sprema za pokušaj da povrati titulu svetskog šampiona.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ovog petka počinje drugu fazu takmičenje na Evropskom prvenstvu u Beogradu, a prvi rival u novoj grupi E biće ekipa Francuske (20.30).
Janik Siner poručio je da ga je tromesečna suspenzija zbog doping skandala prošle godine učinila jačim kao osobu i smirenijim na terenu, uoči početka odbrane titule na Australijan openu.
Karlos Alkaras jasno je poručio da u Melburn dolazi sa samo jednim ciljem – da konačno osvoji Australijan open i postane najmlađi teniser u istoriji koji je kompletirao karijerni Grend slem.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Fudbaleri Porta pobedili su Benfiku 1:0 u 1/4 finalu portugalskog Kupa, na svoju veliku radost i zbog činjenice da su tako servirali odgovor bivšem treneru kluba Žozeu Murinju.
Futsal klub Partizan saopštio je da će Albert Nađ biti novi sportski direktor crno-belih, a tim povodom klub je uputio i zvaničan poziv medijima na njegovu promociju.
Obavljen je raspored za prvi dan Australijan opena, koji se igra u nedelju 18. januara, a Srbija sada zna kada se igra najavljeni spektakl između Olge Danilović i Venus Vilijams.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
WhatsApp će konačno biti blokiran u Rusiji tokom 2026. godine, izjavio je za Tass zamenik predsednika Odbora ruske Dume za informacionu politiku, IT i komunikacije Andrej Svincov.
Možete da navijete sat po njima: još jedan januar, još jedna Honor Magic serija. Ovog puta, predstavljeni su modeli Honor Magic 8 Lite i Honor Magic 8 Pro, a prvo predstavljamo skupljeg člana ovog dvojca.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar