Skandinavskoj reprezentaciji je u fokusu bio oproštaj Zlatana Ibrahimovića, nakon što nisu uspeli da obezbede plasman na kontinentalno takmičenje. Barem simbolički, pošto je legendarni fudbaler već gotovo godinu dana u penziji.
Za tu priliku je na teren "Frends arene" izašla ekipa Dragana Stojkovića, koji su "pokvarili" ceremoniju priređenu u čast nekadašnjeg švedskog centarfora.
Teško će Jon Dal Tomason, prvi selektor stranac u istoriji te zemlje, objasniti tamošnjoj javnosti šta se desilo na utakmici sa Srbijom u kojoj su tokom dobrog dela meča bili dominantni, ali čak i u tim trenucima u rezultatskom zaostatku.
Sofascore
Ofanzivno su krenuli Šveđani, najviše po bokovima. Centrirali su Kraf i Elanga, ali nisu uspevali da iskoriste svoje prilike. Ne malom zaslugom Predraga Rajkovića, koji je sa nekoliko odbrana (naročito u drugom poluvremenu) bio jedan od najboljih aktera ovih susreta.
Srbija je povela u 18. minutu iz prve šanse na meču. Lopta je stigla do Andrije Živkovića na desnu stranu. Malo su ga potcenili protivnički igrači, ostavili mu previše prostora i vremena, a ovaj je to iskoristio da uputi precizan centaršut.
Pronašao je na drugoj stativi Sergeja Milinkovića-Savića, koji je takođe iskoristio sporu reakciju švedskih defanzivaca i zatresao mrežu Robina Olsena za deveti gol u dresu nacionalnog tima.
Švedska: Olsen – Kraft, Hien, Lindelef (od 79. Starfelt), Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg (od 61. Holm) – Elijason (od 46. Isak), Nilson (od 46. Larson), Elanga (od 61. Svedberg)
Srbija: Rajković – Stojić, Milenković, Pavlović – Živković (od 71. Jović), Ilić, Lukić (od 46. Gudelj), Mladenović (od 61. Kostić) – SMS (od 71. Birmančević) – Vlahović (od 79. Samardžić), Mitrović (od 61. Tadić)
Neposredno posle prvog gola, Vlahović je loptu posle volej udarca poslao preko prečke i to su praktično bile jedine šanse za naš tim u prvih 45 minuta, koji su okončani burno.
U nadoknadi smo videli prve žute kartone, čak dva i to oba za srpske reprezentativca. Prvo Saša Lukić, a potom Strahinja Pavlović koji je posle duela sa Dejanom Kuluševskim ostao raskrvavljenog nosa.
Šveđani su bolje ušli i u drugo poluvreme, dok ujedno nisu bili nimalo nežni prema našim reprezentativcima. Na zemlji su se u nekoliko minuta razmaka našli Aleksandar Mitrović, pa Nemanja Gudelj. Obojica su nedavno imali problema sa povredama, te je bojazan kod srpske javnosti bila utoliko veća.
To kao da je razjarilo srpske reprezentativce, pa su od tog trenutka zaigrali bolje.
Selektor Piksi je odlučio da na ovom meču proba da upari Mitrovića i Vlahovića u napadu, što i nije dobro funkcionisalo sve do 60. minuta kada je Vlahović započeo akciju iz koje je najbolji strelac u istoriji našeg tima postigao 58. gol za "orlove".
Centarfor Juventusa je odložio loptu na levu stranu do Filipa Mladenovića, usledio je centaršut i sjajno ubacivanje Mitrovića za 2:0.
Tačku na meč stavio je rezervista i kapiten Dušan Tadić koji je iskoristio pometnju u šesnaestercu Švedske i volej udarcem zakucao loptu u gornji ugao.
Srbija se sada okreće ka Evropskom prvenstvu, gde će prvi meč igrati u nedelju, 16. juna, protiv Engleske.
Potom će 20. juna odmeriti snage sa Slovenijom, a pet dana kasnije u poslednjem kolu sa Danskom.
Maja Ognjenović igra svoje jubilarno deseto Evropsko prvenstvo, a iskusna kapitenka Srbije imala je razloga za zadovoljstvo nakon što su "plave" savladale Češku sa 3:1 i upisale drugu pobedu na turniru.
Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u Lučanima, gde je domaća Mladost slavila 3:1, a odmah nakon utakmice u centru pažnje našao se trener crno-belih Saša Ilić.
Barselona je ostvarila ubedljivu pobedu na gostovanju Elčeu u drugom kolu LaLige, pošto je slavila sa 5:0 (2:0) i praktično rešila pitanje pobednika mnogo pre poslednjeg sudijskog zvižduka.
Partizan prolazi kroz jednu od najtežih faza u novijoj istoriji, a novi udarac doživeo je u Lučanima. Mladost je pred svojim navijačima savladala crno-bele sa 3:1 i dodatno zakomplikovala njihovu situaciju na tabeli.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Akron iz Toljatija nastavlja da čeka prvu pobedu u novoj sezoni ruske Premijer lige, a posle pet odigranih kola situacija za ekipu Srđana Blagojevića postaje sve ozbiljnija. Akron je na svom terenu doživeo ubedljiv poraz od Krilja Sovjetov – 0:3 (0:1).
Maja Ognjenović igra svoje jubilarno deseto Evropsko prvenstvo, a iskusna kapitenka Srbije imala je razloga za zadovoljstvo nakon što su "plave" savladale Češku sa 3:1 i upisale drugu pobedu na turniru.
Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u Lučanima, gde je domaća Mladost slavila 3:1, a odmah nakon utakmice u centru pažnje našao se trener crno-belih Saša Ilić.
Barselona je ostvarila ubedljivu pobedu na gostovanju Elčeu u drugom kolu LaLige, pošto je slavila sa 5:0 (2:0) i praktično rešila pitanje pobednika mnogo pre poslednjeg sudijskog zvižduka.
Partizan prolazi kroz jednu od najtežih faza u novijoj istoriji, a novi udarac doživeo je u Lučanima. Mladost je pred svojim navijačima savladala crno-bele sa 3:1 i dodatno zakomplikovala njihovu situaciju na tabeli.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Ne treba sada dizati u nebesa na osnovu jedne utakmice, ali pohvala se mora iskazati. Zvezdaši su sa "Marakane" otišli zadovoljni, predstavom, ali i rezultatom. I velikim nadama koje polažu u Rijeru.
Albertu Rijeri je bilo dovoljno nekoliko dana da od Crvene zvezde napravi tim. Od onako razbijenog na komade pre nedelju dana do ovoga sada, svaka čast.
Kvadovi sa zelenim tablicama smeju na javne puteve, ali ne i na auto-put. Mnogi vozači ne znaju koja dozvola je potrebna, gde smeju da voze i kolike kazne prete za kršenje propisa.
Iako su savremeni automobili prepuni bezbednosnih i komfornih sistema, istraživanje pokazuje da veliki broj vozača nikada ne koristi neke od najvažnijih funkcija koje mogu povećati bezbednost i udobnost vožnje.
Novi tip propusnog asfalta mogao bi da promeni izgled gradova. Osim što smanjuje temperaturu kolovoza tokom velikih vrućina, pomaže u odvodu kišnice i smanjuje rizik od akvaplaninga.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar