Fudbal 22

5.6.2024.

20:53

Čarolija Eriksena za pobedu Danske u "vikinškom" derbiju VIDEO

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je Švedsku rezultatom 2:1 (1:1) u svojoj prvoj pripremnoj utakmici pred EURO.

Tanjug/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

Danska: Ronou – Kristensen, Andersen, Vestergard – Ba, Hojbjerg, Norgard, Mele – Eriksen – Vind, Hojbjerg.

Švedska: Olsen – Kraft, Hien, Lindelof – Elijason, Jonson, Kajuste, Elanga – Kuluševski, Olson – Isak.

Danci će u Nemačkoj igrati u grupi C zajedno sa Slovenijom, Engleskom i Danskom.

Ove večeri su na prepunom "Parkenu" pokazali izuzetnu disciplinu u igri, čvrstinu na svakom delu terena i odlične prekide.

Ali, na kraju, odlučila je majstorija Kristijana Eriksena, čoveka koji je na istom ovom stadionu pre tri godine umalo doživeo tragičan epilog.

Ove večeri je baš tu pokazao klasu i rešio veliki skandinavski, ali prijateljski derbi.

Počelo je fenomenalno po Dansku, jer je povela već posle 80 sekundi utakmice.

Eriksen je izveo korner, a na prvoj stativi je loptu u mrežu zakucao Pjer-Emil Hojbjerg.

Ali, Švedska je došla u Kopenhagen da se razigrava i već u 9. minutu izjednačila.

Aleksander Isak je iskoristio odbitak u kaznenom prostoru i levom nogom pogodio dalji ugao gola domaćeg tima.

Potom smo na obe strane gledali vrlo čvstu igru obe skandinavske ekipe i to je baš ono što očekuje Srbiju 25. juna u Minhenu.

Početkom drugog poluvremena je Danska bila u podređenom položaju, jer su Šveđani nizali napade na polovini rivala, ali se u jednom momentu domaćin oslobodio i krenuo po pobedu.

Danci su prebacili težište igre na polovinu Švedske, Hojlund je prednjačio u propuštenim šansama, da bi u 86. minutu dobili trenutak odluke.

Kristijan Eriksen je povukao napad, svi na stadionu su očekivali centaršut u kazneni prostor, ali je on poslao prelep šut u nebranjeni ugao i rešio ovu utakmicu.

Sva dešavanja sa stadiona "Parken" u Kopenhagenu pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport:

Gotovo je na "Parkenu"

Odlični Danci su krenuli pobedom ka Evropskom prvenstvu i grupi C gde će 25. juna u Minhenu igrati protiv Srbije.

20:50

90' Igraće se još četiri minuta nadoknade

Švedska propušta kontru dva na nula.

Sa leđa se Holmu prikrao Hjulmand i klizećim startom odneo čistu loptu.

Kakva šansa za 2:2, ali i intervencija danskog fudbalera.

20:50

20:46

86' Golčina Eriksena!

Svi su očekivali centaršut, ali je on podvalio prelepo plasirani šut u sam ugao i doneo erupciju na stadionu.

Kristijan Eriksen je i dalje veliki majstor!

20:41

82' Da li će biti penal za Dansku?

Oboren je Vind u kaznenom prostoru, deluje da je bilo prekršaja, ali neće biti i penala.

20:38

20:35

77' Sve žešći napadi Danske

Sada je Kristijansen imao priliku na dva metra od gola, ali je Lindelof u poslednji čas reagovao.

U poslednjih nekoliko minuta konstantno se nižu napadi i šanse za Dansku.

20:31

73' Dobra povratna lopta za Eriksena