Fudbal 5

29.5.2024.

20:23

Tim Saše Ilića pred ispadanjem u drugu ligu

Ekipa Nižnjeg Novgoroda koju sa klupe vodi srpski trener Saša Ilić poražena je kod kuće od Arsenala iz Tule 1:2 u prvoj utakmici baraža za popunu Premijer lige Rusije.

Izvor: B92.Sport

Starsport

Nižnji je, podsetimo, sezonu završio treći otpozadi na tabeli, pa je morao u doigravanje za ostanak u najvišem rangu takmičenja.

Iliću i njegovoj ekipi generalno ne "cvetaju ruže" u poslednje vreme, a trend loših partija i rezultata se nastavio i u najvažnijem trenutku.

Ekipa je pred revanš u Tuli u rezultatskom minusu i nalazi se na korak od eliminacije u niži rang.

Loše je i počelo po Nižnji danas - domaći sastav primio je gol posle samo dva minuta (Kainov je bio strelac).

Egal je, već u osmom minutu, stigao preko Ervina Botake-Jobome koji je autogolom vratio meč u rezultatsku ravnotežu.

Ovaj fudbaler je inače bio centralna figura utakmice, jer je postigao gol i na drugoj, pravoj strani ovog puta. Zatresao je mrežu Nižnjeg u 33. minutu i tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku, mreže su mirovale.

Iliću je preuzeo ekipu Nižnjeg nedavno, odlično je i startovao, remijem sa moskovskim Spartakom (0:0), ali su potom usledila dva teška poraza (Soči 6:1 i CSKA 6:2), i na kraju, u poslednjem kolu, egal protiv Krila Sovjetov (1:1).

Ilić i njegov tim imaju još samo jednu priliku da spasu sezonu.

U prvom meču drugog baraž dvomeča viđena je još jedna pobeda drugoligaša - Akron je kao gost savladao Ural 2:0 i stekao lepu prednost pred revanš.