Nova vest
Vesti 0

26.8.2026.

14:21

Neočekivano: Birmančević kod komšija?

Veljko Birmančević je na pragu novog transfera. Srpski reprezentativac trebalo bi da napusti prašku Spartu i karijeru nastavi u Ferencvarošu, sa kojim je mađarski šampion već dogovorio uslove saradnje.

Autor:B92.sport

B92.sport
Neočekivano: Birmančević kod komšija?
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Prema informacijama "Mozzart sporta", Birmančević bi već večeras trebalo da doputuje u Budimpeštu na lekarske preglede, dok je potpis ugovora planiran za četvrtak. Saradnja bi trebalo da bude ozvaničena na tri godine, uz mogućnost produžetka na još jednu sezonu.

Ferencvaroš za ovaj posao neće morati da izdvoji ogromnu sumu, između ostalog i zbog činjenice da Birmančevića od isteka ugovora sa Spartom deli svega deset meseci. Obeštećenje će, ipak, biti sedmocifreno, uz procenat koji bi praškom klubu pripao od eventualne naredne prodaje srpskog fudbalera.

Za Ferencvaroš je ovo posebno značajno pojačanje, imajući u vidu da je Birmančević u najboljim fudbalskim godinama. Srbin je svojevremeno bio jedan od ključnih igrača Sparte, a tokom leta 2024. godine za njegove usluge ozbiljno je bio zainteresovan i Galatasaraj, koji je navodno bio spreman da plati čak 10 miliona evra.

Sparta tada nije želela da se odrekne Birmančevića pred istorijski nastup u grupnoj fazi Lige šampiona. Odluka je imala logiku, pošto je srpski krilni fudbaler sezonu 2023/24 završio sa impresivnim učinkom od 22 gola i 13 asistencija.

Ipak, posle toga nije uspeo da ponovi takve brojke. Prošlu sezonu otvorio je sa osam pogodaka i četiri asistencije, ali je drugi deo godine proveo u Hetafeu. U španskoj La Ligi dobio je svega 138 minuta na terenu.

Sada ga čeka novi izazov u Budimpešti, gde bi trebalo da bude jedno od najzvučnijih pojačanja Ferencvaroša ovog leta.

Mađarski klub već je napravio ozbiljan posao na evropskoj sceni. U kvalifikacijama za Ligu Evrope eliminisao je Vojvodinu, Tvente i Gornjik, dok je u prvom meču plej-ofa kao gost savladao Trabzon.

Na krilnim pozicijama Ferencvaroša dosad su najčešće nastupali Jusuf Bamidele, nekadašnji fudbaler Vojvodine, i Kristofer Zakarijasen. Dolaskom Birmančevića konkurencija će biti dodatno pojačana, ali će srpski reprezentativac imati i veliku priliku da ponovo pronađe formu koja ga je svojevremeno učinila jednim od najtraženijih igrača Sparte.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Formula 1

Fenomen Ferari

Svi navijači Ferarija, kojih ima mnogo kao sunce čekaju da ovaj najslavniji tim u istoriji Formule 1 napokon dođe do titule, ali kako stoje stvari čekanje će i dalje trajati.

Srđan Novaković

20:50

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu