Jedan od najlepših fudbalskih stadiona nalazi se u Minhenu.
Alijanc arena će na ovogodišnjem EP biti domaćin otvaranja turnira, a dva puta će ugostiti i fudbalere Srbije.
Alijanc arena je poznata širom sveta po svojoj "fasadi" od 2.874 panela koja menju boju u zavisnosti od toga koji klub je domaćin.
Po tome je Alijanc arena postala prvi stadion na svetu.
Sa 75.000 mesta (70.000 za LŠ i reprezentaciju) je drugi najveći stadion u Nemačkoj, posle Vestfalena u Dortmundu.
Stadion od 340 miliona evra je otvoren 2005. godine, nakon dvogodišnje gradnje uoči Svetskog prvenstva u Nemačkoj i tada su na njemu igrala oba minhenska kluba.
Imali su po 50% udela u vlasništvu, ali je Bajern već 2006. za 11 miliona evra otkupio polovinu koja je pripadala Minhenu koji je upao u finansijske probleme.
Dve strane su postigle dogovor da Minhen 1860 igra na Alijanc areni do 2025. godine, ali je ugovor raskinut 2017. i od tada je Bajern jedini korisnik.
EURO 2024. na Alijanc areni:
14. jun Nemačka – Škotska (premijera)
17. jun Rumunija – Ukrajina
20. jun Slovenija – Srbija
25. jun Danska – Srbija
2. jul 1/8f E1 – A/B/C/D3
9. jul 1/2f
Minhen
"Profimedia/ IMAGO
Glavni grad Bavarske, najveće nemačke države po površini je grad jedinstvenog šarma i bogate istorije.
Krenite u Minhen da biste iskusili bavarski šarm i istražili stari grad Minhena, kao i Marijenplac, centralni gradski trg i njegov najpoznatiji trg, koji datira iz 1158.
Rezervišite mesto u Nojšvanštajnu i zamku Linderhof jednodnevni izlet iz Minhena da biste doživeli neke prelepe palate i zadivljujući krajolik.
Ili ako želite da ostanete u centru grada za više od odmora uz piće, biće vam drago da znate da grad ima nekoliko najvećih nemačkih pivara i da je poznat po svojim pivskim baštama.
Sigurno znate da je Minhen domaćin najvećeg svetskog festivala piva, Oktoberfesta, koji svake godine privlači milione posetilaca.
Bivši hrvatski fudbaler Dario Šimić uhapšen je zbog sumnje da je nezakonito dobio potrebne dozvole za kamp u Tisnom, a u saradnji sa bivšom direktorkom Odeljenja za turizam koja je i ranije bila privođena.
Francuska je eliminisana u polufinalu Svetskog prvenstva, pošto je izgubila od Španije rezultatom 2:0, ali način na koji je pala posebno je zabrinuo navijače "trikolora".
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Francuska je eliminisana u polufinalu Svetskog prvenstva, pošto je izgubila od Španije rezultatom 2:0, ali način na koji je pala posebno je zabrinuo navijače "trikolora".
Francuska je eliminisana u polufinalu Svetskog prvenstva, pošto je izgubila od Španije rezultatom 2:0, ali način na koji je pala posebno je zabrinuo navijače "trikolora".
Selektor vicešampiona sveta govorio je za B92.sport o istorijskom srebru Srbije, porazu od Australije koji je promenio sve, radu sa Nikolom Kusturicom, pozivu Dušana Alimpijevića i lekcijama koje je naučio od svojih igrača.
Stanković nema mnogo vremena da popravi detalje i ukomponuje ono čime raspolaže. Kostur tima je ostao, ali da li je dovoljno kvalitetan da ispuni očekivanja?
Siner je titulu na Vimbldonu osvojio malo više od mesec dana nakon šokantnog poraza na Rolan Garosu. Kecmanović mu je uzeo dva seta u prvom kolu, da bi mu do kraja još samo Zverev u finalu "otkinuo" jedan.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Meta je ugasila kontroverznu Muse AI opciju nakon pritiska javnosti i Holivuda. Funkcija je omogućavala da bilo ko bez dozvole pravi deepfake slike koristeći vaše javne objave na Instagramu.
Microsoft konačno uslišio molbe korisnika: Windows 11 pretraga postaje čistija, brža i oslobođena dosadnih reklama i sponzorisanog sadržaja na vrhu rezultata.
Globalne isporuke pametnih telefona pale su u drugom tromesečju ove godine za 11 odsto i dostigle najniži nivo za taj period još od 2013. godine, pokazuju najnoviji izveštaji.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar