Fudbal 15

25.5.2024.

16:40

Katastrofalna greška Hrvata u finalu FA kupa VIDEO

Na čuvenom "Vembliju" se ovog popodneva igra finale FA kupa u kom se sastaju ljuti mančesterski rivali, Junajted i Siti.

EPA-EFE/PETER POWELL

Siti kao šampion Premijer lige je favorit, ali u prvih pola sata nije uspeo da probije gradskog rivala.

Naprotiv, Junajted je taj koji je zadao prvi udarac, jer ga je u 30. minutu Alehandro Garnačo doveo u vođstvo.

Učinio je to zahvaljujući katastrofalnoj grešci koju je napravio hrvatski štoper Joško Gvardiol.

Stub odbrane Sitija i Hrvatske je pokušao glavom da vrati loptu do golmana Stefana Ortege, ali je Nemac izašao sa svog gola.

Naravno, velika krivica je i na njemu, ali se "asistencija" za najlakši gol u životu Garnača piše upravo Gvardiolu.

Siti je prilično grogiran posle tog gola, a ubrzo je, u 39. minutu, Junajted zadao novi šamar.

Kobi Mejnu je realizovao fantastičnu kontru tima Erika ten Haga i potpuno šokirao Pepa Gvardiolu za 2:0 na "Vembliju".