FK Partizan je dobio prvo letnje pojačanje u napadu – mladi austrijski reprezentativac Erik Kojzek (20) postaje novi igrač crno-belih, nakon što su u utorak i sredu finalizovani svi detalji transfera.
Izvor: Telegraf
Franz Wolfgang Rainer / Alamy / Profimedia
Kojzek u Humsku stiže kao pozajmljeni igrač Volfsbergera, uz opciju otkupa ugovora na kraju sezone, prenosi Telegraf.
Mladi napadač je pod ugovorom sa austrijskim klubom do leta 2028. godine, a njegova tržišna vrednost procenjuje se na oko 2 miliona evra.
U Humskoj su se brzo preorijentisali na Kojzeka, ocenivši da predstavlja bolju dugoročnu investiciju i igrača koji može da odgovori zahtevima tima u rekonstrukciji, koja se u velikoj meri oslanja na mlađe fudbalere uz nekoliko iskusnih nosilaca igre.
Pregovori sa igračem i njegovim agentima trajali su dva dana i nisu bili jednostavni, ali je na kraju pronađeno rešenje koje odgovara svim stranama.
Kojzek u četvrtak dolazi na medicinske preglede, a očekuje se da se sa novim saigračima priključi početkom naredne nedelje, kada će i zvanično početi sa treninzima.
Reč je o napadaču rođenom u Sloveniji (Slovenj Gradec), koji je fudbalski razvoj kompletirao u Austriji i nastupa za mladu reprezentaciju te zemlje.
Visok je 195 centimetara i važi za snažnog i fizički dominantnog špica.
Partizan je već dogovorio dolazak Čaka Traorea iz Milana, kao i povratak Milana Aleksića, dok se čeka i finalizacija njegovog statusa sa Sanderlendom.
U Humskoj planiraju još najmanje jedno pojačanje u napadu, kao i dolaske zadnjeg veznog, štopera i levog beka, što su označeni kao prioriteti u ovom prelaznom roku.
Partizan nastavlja da radi punom parom na jačanju tima za novu sezonu, a posle Erika Kojzeka iz Volfsbergera, na pragu Humske nalazi se i talentovani fudbaler Milana Čaka Traore.
Kajl Olmen je bio prvo ime koje se povezivalo sa dolaskom u Partizan, ali njegov potpis još nije zvanično predstavljen navijačima. Crno-beli su u međuvremenu pronašli druga rešenja na bekovskoj liniji...
Lenard je početkom januara 2024. godine osnovao dve kompanije povezane sa investicijom u Rod Ajland, svega osam dana pre nego što je potpisao novi ugovor sa Klipersima.
Srpski košarkaš Uroš Trifunović i naredne sezone igraće za Turk Telekom, pošto je turski klub potvrdio nastavak saradnje sa nekadašnjim igračem Partizana.
Aleksander Zverev iza sebe ima godinu iz snova, stigao je do prve Grend slem titule u karijeri, osvojivši Rolan Garos, a zatim je nastavio sa sjajnim rezultatima – plasmanom u finale Vimbldona.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas delegaciju UFC (Ultimate Fighting Championship), koju predvodi predsednik te organizacije Dejna Vajt.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Lenard je početkom januara 2024. godine osnovao dve kompanije povezane sa investicijom u Rod Ajland, svega osam dana pre nego što je potpisao novi ugovor sa Klipersima.
Dejan Stanković je malo promešao sastav, prvi put u startnih 11 našli su se Matej Strika i Muhamed Čam, baš kao i Marko Arnautović, koji je "isporučio" dva gola.
Pošto je prolaz praktično rešen, Zvezda, ali i njeni navijači će verovatno pomno i paralelno pratiti dešavanja iz komšiluka, gde će se odrediti putnik u treće kolo kvalifikacija.
Fudbaleri Crvene zvezde imaju zalihu od 4:0 iz prvog meča protiv Larna. Prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona se ne dovodi u pitanje. Naredni rival biće bolji iz dvomeča Vikingura i Hapoel Ber Ševe (2:1).
Bivši voditelj popularnih emisija Top Gear i Grand Tour, Ričard Hamond, priznao je da je u razmaku od samo 20 dana dva puta prekoračio dozvoljenu brzinu vozeći Porsche i Bentley.
Nemački autoklub ADAC upozorio je svoje članove, ali i sve vozače koji putuju Evropom, na novu prevaru u kojoj se lažna vozila pomoći na putu predstavljaju kao zvanična ADAC služba.
Osnivač Mete upozorava da SAD ne bi trebalo da blokiraju kinesku veštačku inteligenciju, ističući da vodeće američke AI laboratorije ne smeju same da diktiraju pravila igre.
Ilon Mask je u SAD lansirao finansijsku aplikaciju X Money. Korisnici dobijaju Visa karticu uz besplatne instant prenose novca, do 3% kešbeka i godišnju kamatu od čak 6%, čime X pravi korak ka "aplikaciji za sve".
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar