Fudbal 10

5.5.2024.

8:30

Mesi oborio rekord – pet asistencija na jednom meču VIDEO

Argentinski fudbaler Lionel Mesi postao je prvi igrač u istoriji MLS lige sa pet asistencija na jednoj utakmici.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Mark Stockwell

Mesi je u trijumfu Intera iz Majamija nad Njujork Red Bulom (6:2) postigao je i gol.

Domaći su do pobede, sedme u sezoni, stigli posle preokreta, pošto je Njujork poveo u 30. minutu preko Dantea Vanzeira.

Izjednačio je Matijas Rohas u 48. minutu, da bi dva minuta kasnije pogodio i Mesi.

Rohas je mrežu gostiju zaresao i u 62. minutu, da bi u finišu Luis Suares upisao het-trik.

Pogađao je u 69, 75. i 81. minutu, da bi Njujork Red Bul još jedan gol postigao u sedmom minutu nadoknade preko Emila Forsberga iz penala.

Inter je prvi na tabeli Istoka sa 24 boda, dok je Njujork Red Buls četvrti sa 17 poena.