Domaća selekcija je od prvog minuta krenula agresivno ka golu protivnika, ali pomalo iznenađujuće, mreže su mirovale u prvom poluvremenu.
Ipak, Norveška je u 50. minutu načela Estoniju. Serlot je otvorio goleadu, a isti igrač je duplirao prednost.
Nije mogla ova pobeda da prođe bez Erlinga Halanda, koji je takođe dva puta zatresao mrežu i sada samo čudo može da se desi, a da izabranici Ole Solbakena ne odu na Mundijal.
Do kraja meča, Estonija je preko Sarme uspela samo da stigne do počasnog pogotka.
Fudbaleri Islanda savladali su na gostovanju Azerbejdžan sa 2:0.
Gosti su rešili pitanje pobednika već tokom prvih 45 minuta. Gudmunson je doveo Islanđane u vođstvo, da bi Ingason u 39. minutu povećao prednost.
Island je bez većih problema u nastavku sačuvao mrežu i sudbinu o baražu će rešavati u sledećem kolu protiv Ukrajine na gostujućem terenu.
Mađarska je minimalcem slavila protiv Jermenije - 1:0.
Krunisali su gosti mnogo bolju igru sredinom prvog dela, kada je Soboslaj uposlio Vargu, a on pogodio mrežu.
U drugom poluvremenu je Mađarska umirila ritam i uspela je da odnese važne bodove sa gostovanja, koji bi po svemu sudeći mogli da joj obezbede baraž, ako Portugal slavi u Irskoj.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar