Nova vest
b92
Fudbal 0

20.9.2025.

10:15

Boateng rekao zbogom fudbalu

Nemački fudbaler Žerom Boateng, svetski šampion sa tom reprezentacijom iz 2014. godine i dvostruki osvajač Lige šampiona sa Bajernom, saopštio je da završava profesionalnu karijeru.

Izvor: Beta

Boateng rekao zbogom fudbalu
EPA-EFE/ALEXANDER HASSENSTEIN

Ovaj 37-godišnji fudbaler poreklom iz Gane ;u nastavku karijere igrao je za Lion, Salernitanu i LASK iz Linca.

"Zahvalan sam svim timovima, navijačima, ljudima koji su me podržavali, a pre svega porodici i deci. Uvek su bili uz mene", dodao je Boateng, uz slike koje prikazuju njegovu karijeru.

U dresu reprezentacije Nemačke odigrao je 76 utakmica. U Brazilu 2014. godine osvojio je Svetsko prvenstvo, a četiri godine ranije igrao je polufinale planetarne smotre.

Sa Nemačkom je dva puta igrao i polufinale Evropskog prvenstva, 2012. i 2016. godine.

Boateng je poslednjih godina bio u centru pažnje zbog suđenja za nasilje u porodici sa bivšom ženom, za dela koja su se dogodila 2018. godine.

U ponovljenom postupku Boateng je dobio opomenu i uslovnu kaznu od 200.000 evra.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

Fudbal

Oboren rekord u zimskog prelaznom roku

Sa više od 5.900 transfera na globalnom tržištu, zimski prelazni rok postavio je novi rekord po broju realizovanih poslova, ali su ukupni iznosi potrošeni na obeštećenja bili niži nego prethodne godine, objavila je FIFA.

B92.sport

19:42

25 min

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu