Nova vest
Vesti 1

19.9.2025.

12:50

Kantona: "Vreme je da UEFA i FIFA suspenduju Izrael"

Proslavljeni Francuz Erik Kantona smatra da bi svetska i evropska krovna organizacija morale da eliminišu izraelske klubove iz svih takmičenja.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Kantona: "Vreme je da UEFA i FIFA suspenduju Izrael"
EPA/ALEXANDRE DIMOU

Razlog je, naravno, genocid koji je počinila izraelska država u pojasu Gaze.

Procene su da je 66.000 ljudi, uključujući i decu, ubijeno u napadima izraelske vojske od 2023. godine.  

Kantona je prisustvivao koncertu pod nazivom "Zajedno za Palestinu" koji je održan u Londonu, odakle je i poslao jasnu poruku za čelnike obe najveće fudbalske organizacije. Na pomenutom događaju su nastupile muzičke zvezde poput Dejmona Albarna i Bastilea, a pojavile su se i filmske zvezde poput Benedikta Kamberbača.

"Igrao sam za Francusku i Mančeester junajted. Znam da je međunarodni fudbal više od samog sporta, to je kultura, to je politika, to je meka moć", rekao je Francuz, a zatim dodao:

"Na način na koji se zemlja predstavlja na globalnoj sceni, došlo je vreme da se Izraelu uskrati ta privilegija. Četiri dana nakon što je Rusija započela rat u Ukrajini, FIFA i UEFA suspendovale su Rusiju. Sada je prošlo 716 dana od onoga što je "Amnesty International" nazvao genocidom - a Izraelu je i dalje dopušteno da se takmiči", poentirao je legendarni Francuz.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

12 h

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu