Fudbal 1

23.4.2024.

22:20

Kraj za Sergeja i Mitrovića – Al Hilal ispao u polufinalu Lige šampiona Azije

Al Hilal je ispao u polufinalu AFC Lige šampiona, uprkos pobedi na domaćem terenu sa 2:1 protiv Al Aina.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/STR

Gosti iz Ujedinjenih Arapskih Emirata su u prvm meču slavili sa 4:2 (3:0), što im je bilo dovoljno za prolaz.

Al Hilal je već u četvrtom minutu poveo, golom Rubena Neveša sa bele tačke, ipak snove domaćina o preokretu i plasmanu dalje srušio je Erik golom samo osam minuta kasnije.

Saudijci su dali sve od sebe da dođu do dovoljnog preokreta, ali osim pogotka Salema Al Davsarija u 51. minutu nisu uspeli u svojoj nameri.

Sergej Milinković Savić je odigrao ceo revanš meč, dok je Aleksandar Mitrović bio van sastava  zbog povrede.

To je zvanično i kraj za srpski "duo" u pohodu na azijsku Ligu šampiona.

Drugi finalista biće poznat kada revanš odigraju Ulsan i Jokohama. Domaćin će biti japanski tim, koji je u Koreji poražen od Ulsana sa 1:0.