Nova vest
b92
Fudbal 17

10.7.2025.

8:45

"Zbogom, Luka"

Legendarni Luka Modrić (39) odigrao je svoj poslednji meč za madriski Real, čim je završena je jedna od najlepših fudbalskih priča u protekle dve decenije.

Autor:B92.sport

B92.sport
"Zbogom, Luka"
Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell)

Modrić je odigrao svoju poslednju utakmicu za Real u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva, a tokom karijere zabeležio je ukupno 597. nastupa.

Nije Modrić imao oproštaj kakav je želeo, jer Real izgubio od PSŽ-a u Nju Džerziju sa 0:4  i ostao bez šanse da se bori za trofej.

Modrić karieju nastavlja u Milanu, a španska Marka se oprostila od Hrvata kroz dva teksta.

"Ovo je za plakanje. Zbogom Luka, zbogom Lukase", nalsov je teksta.

"Šteta a je što je poslednja utakmica Luke Modrića u dresu Real Madrida završena ovim porazom, ali ništa ne može da zaseni njegovu spektakularnu karijeru u kraljevskom klubu. Neće imati fotografiju sa trofejem Svetskog klupskog prvenstva u svojoj poslednjoj utakmici, ali će zauvek ostati upamćen kao najbolji vezni igrač u istoriji Reala", stoji u tekstu.

"Modrić, oproštaj sa prigušivačem", drugi je članak koji su madridski sportski mediji posvetili hrvatskom fudbaleru.

"Hrvat je završio svoju eru u Real Madridu bolnim porazom. Modrićev odlazak je napisan još pre početka Svetskog prvenstva. Ono što nismo znali jeste da će biti ovako gorko", navodi se.

Modrić je sa Realom za 13 godina osvojio 28 trofeja, uključujući šest u Ligi šampiona.

Godine 2018. proglašen je za najboljeg igrača Evrope.

Njegov naredni klub i verovatno poslednji u velikoj karijeri trebalo bi da bude Milan. 

Podeli:

Komentari 17

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

2 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu