Nemački tim savladao je Korejce 1:0 golom Daniela Svensona i tako kao prvi završio grupu, dok je mnogo veća drama i ujednačenija igra viđena u meču brazilskog i južnoafričkog predstavnika - taj duel, odigran u Majamiju, završen je bez golova.
Tim iz Rija se tako, teže nego što se očekivalo, pridružio triju brazilskih ekipa na svetskom prvenstvu, Botafogu, Flamengu i Palmeirasu među 16 najboljih na ovom turniru.
Grupa F ukršta sa grupom E u kojoj su prvoplasirani pred poslednje kolo River Plejt i Inter.
Fluminenseu je ovo bio drugi meč bez golova na turniru, posle onog sa Borusijom, te je jasno da je odbrana bolji deo tima "trikolora" iz prestonice Karioka.
Bilo je to evidentno i u meču sa vrlo ambicioznim Južnoafrikancima.
Tanjug/AP Photo/Lynne Sladky
Znajući da ih samo pobeda vodi dalje, igrači Mameldija tako su se i postavili i ponašali na terenu, od starta su igrali otvoreno, angažovano, srčano, sa planom koji im je umalo doneo željeni rezultat.
Najbolje prilike, one zlatne, igrači Mamelodija su imali još u povoju prvog poluvremena, obe u razmaku od tridesetak sekundi. Najpre je Metjuz u situaciji "jedan na jedan" pogodio golmana Fabija, da bi i Zvane brzo potom direktnim udarcem pogodio dobro postavljenog čuvara mreže Flua.
Bile su to najzrelije prilike za Južnoafrikance, već u osmom minutu.
Svoje najzrelije šanse nije iskoristio ni brazilski sastav.
Kapiten Džon Arijas je prednjačio napred u kreaciji i ritmu i upravo je on imao savršenu šansu u prvom delu meča kada je po ulasku u kazneni prostor, neometan, poslao loptu pored desne stative.
U drugom poluvremenu Arijas je servirao asistenciju za drugu najbolju priliku Fluminensea.
Tada je ubacio loptu sa desnog krila, a vremešni Argentinac Herman Kano nakon klizećeg starta pogodio stativu.
Pre i posle te situacije, i naročito sa protokom vremena, pa do samog kraja (meč produžen osam minuta) igrači Memelodija su imali više loptu u nogama, kreirali, pokušavali da pronađu rupu u odbrani Fluminensea, ali je nisu našli.
Tanjug/AP Photo/Jeff Dean
U isto vreme, u Sinsinatiju, u još jednom meču koji je igran po paklenoj vrućini fudbaleri Borusije su sa mnogo rutine porazili Ulsan i naneli Korejcima treći poraz.
Veliku terensku inicijativu Nemaca tokom čitavog meča krunisao je Daniel Svenson i ispostavilo se tada i postavio konačan rezultat meča u kojem se za sve pitao samo jedan tim.
Mogao je tim Nika Kovača i ubedljivije da završi meč, Girasi je odgovoran što se to nije desilo zbog dve velike šanse koje je prokockao, no preko puta je bio slabašni Ulsan te nije bilo kazne za promašaje ovog puta.
Nikola Jokić odigrao je još jedan sjajan meč, taman onoliko koliko je bilo dovoljno za pobedu Denver Nagetsa protiv Orlando Medžika, rezultatom 126:115.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
YouTube više neće deliti svoje muzičke podatke sa platformom Billboard, navodeći kao razlog neslaganje sa načinom na koji se ponderišu strimovi prilikom izrade američkih muzičkih top-lista.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar