Prema UEFA koeficijentu, tim sa Kipra je bio lider po tom parametru, tačnije malo im je nedostajalo da se "uvuku" među klubove koje bi mogli biti nosioci u ovom krugu kvalifikacija.
Partizan će tako prvo utakmicu igrati u Larnaki, desetog jula, dok je revanš na programu sedam dana kasnije u Humskoj.
⚽️ Prvi protivnik Partizana na putu do glavne faze Lige Evrope biće AEK iz Larnake.
Neće ovo biti prvi put da se parni valjak sastaje sa nekom ekipom koja dolazi iz ove ostvrvske zemlje.
Nažalost bilans i nije tako uspešan, jer su crno-beli uspeli samo da kao pobednici izađu sa utakmice protiv Anortozisa u prvom izdanju Lige konfrencija i to na gostujućem terenu, dok u Humskoj Partizan je uspešan bio samo protiv APOEL, ali ta pobeda se može smatrati pirovom, jer Partizan nije prošao dalje, dok posle toga na tri utakmice protiv ekipa sa Kipra je imao učinak od dva remija i jednog poraza (AEL, Anortozis, AEK).
Možda će se sada doći malo bolji rezultati, ali Partizan mora prvo da ojača svoje redove, da se dodatno pojača, jer deluje da je ovaj tim trenutno možda i premlad za plasman u neko evropsko takmičenje, koje crno-beli nisu igrali čak dve godine.
Ali to je neka druga tema...
Sada ćemo akcenat baciti na prvog protivnika u novoj sezoni Partizana.
To bi možda i mogao da bude problem, jer će tim Srđana Blagojevića na Kipru odigrati prvu utakmicu u sezoni, jer će nova sezona Superlige početi malo kasnije.
Kao što ste mogli da vidite, ovo neće biti prvi put da će se ova dva kluba sastati u evropskim kvalifikacijama.
Pre dve godine Partizan i AEK su igrali u kvalifikacijama za Ligu Evrope, gde je beogradski tim poražen na Kipru sa 2:1, dok je sedam dana kasnije na stadionu u Humskoj rezultat bio nerešen (2:2), pa su tako crno-beli eliminisani.
Kup izvadio sezonu, ekipa ostala ista
Nije se ekipa AEK puno promenila od poslednjeg duela sa Partizanom.
Ekipa iz Larnake nije imala tako uspešnu sezonu, kada se radi o domaćem prvenstvu, jer su uspeli da se plasiraju u plej-of, gde su završili na četvrtom mestu, ali su zahvaljujući osvjajanju Kupa Kipra, gde su u finalu bili bolji Pafosa posle penala.
Vrednost ekipe AEK je prema specijalizovanom sajtu Transfermarkt nešto veća od 12 miliona evra.
U timu koji sa klupe predvodi Norvežanin Bern Herning nalaze se i dva fudbalera sa ovih prostora. Prvo je tu čuvar mreže Zlatko Alomerović dok je kao od prve dve godine tu Danijel Miličević, koji je inače i bio strelac na prvom meču sa crno-belima na Kipru.
Od igrača koje treba istaći i na koje će fudbaleri Partizana morati da obrati pažnju jesu, Španac Aitor Knatalapijedra koji je prošle sezone stigao iz Panatinaikosa, dok je tu Imad Faraž koji je postigao jedan od lapših golova u Humskoj, kada se radi o evropskim takmičenjima.
Ubitačan u napadu je prošle sezone bio Argentinac Enco Kabrera, on je bio strelac 12 golova i tako bio najefikasniji u ekipi.
Prednost kiparske ekipe može biti i po tome što je taj tim iskusniji, jer je prosek godina 28,8 godina.
Sem toga utakmica će biti odigrana u letnjem prelaznom roku, a na Kipru bi u tom periodu moglo biti nesnosna vrućina, što bi moglo biti otežavajuća okolnost.
Partizanu predstojeći dueli protiv AEK neće biti presudni kada se radi o plasmanu u neko evropsko takmičenje, jer i u slučaju da budu eliminisani, oni bi u tom slučaju kvalifikacije nastavili u Ligi konferencija.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Radnički iz Niša ponovo je u centru pažnje zbog poteza koji jasno govori o nestabilnosti u klubu – sportski direktor smenjen je posle svega mesec dana rada.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uputio je iskrenu zahvalnost svim navijačima koji su prisustvovali utakmici protiv AEK Larnake i stvorili atmosferu koja će se dugo pamtiti, ali se istovremeno i izvinio delu navijača koji je imao poteškoće da udje na stadion.
Prava "bura" je usledila po okončanju penal serije u kojoj su Kiprani prošli dalje sa ukupnim rezultatom 6:5 i plasirali se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, a objavljen je snimak i iza gola koji jasno pokazuje šta se sve dogodilo.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Izuzetno atraktivan dizajn nove Toyote C-HR nije jedino što je izdvaja od konkurencije. Tu je i pogon na sva četiri točka, plag-in hibridna opcija, ali i brojna napredna tehnička rešenja.
Decenijama su nemački automobili bili simbol inženjerskog savršenstva i ekonomske moći te zemlje. Prodaja sada opada zbog loših rezultata u Kini, najvećem tržištu. Može li Indija da popuni prazninu?
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar