Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović bio je strelac za AEK u derbiju 30. kola grčkog šampionata protiv PAOK-a.

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/ISABEL INFANTES EDITORIAL

Meč lidera i drugoplasiranog završen je podelom bodova (2:2) što znači da su gosti sačuvali lidersku poziciju šest kola pre kraja još jednog krajnje uzbudljivog prvenstva Grčke.

Srpski fudbaler postigao je vodeći gol za aktuelnog šampiona na isteku pola sata igre, a prednost je na početku drugog poluvremena duplirao Amrabat.

AEK je tako nakon prvih 45 minuta preuzeo čelno mesto na tabeli, ali i Solunjani su se pitali za mnogo toga danas.

Uzvratili su udarac preko Abdula Rahmana Babe u 62. minutu, potom i preko Magomeda Ozdoeva koji je u 89. minutu golom za 2:2 utišao "Novu Filadelfiju".

Ruski fudbaler sačuvao je PAOK na prvom mestu, razlika između ovih rivala je i dalje samo jedan bod, a njihov nerešen ishod iskoristio je viceprvak Panatinaikos.

Ekipa Fatiha Terima savladala je kao gost Aris rezultatom 2:0 golom Šporara i autogolom Brabeca.

Nije ni Olimpijakos daleko od vodećih ekipa, doduše moraće maltene da pobeđuje do samog kraja i da se nada kiksevima glavnih konkurenata za titulu.

Tim iz Pireja imao je najlakši posao danas, rival je bila Lamija, koju su crveno-beli porazili 5:1.

Strelac jednog gola bio je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić.