Fudbal 1

6.4.2024.

22:30

Ožegović drugi strelac grčkog prvenstva

Bivši napadač Vojvodine i Partizana Ognjen Ožegović postigao je dva gola za Kifisiju u pobedi nad Asterasom 2:1 u meču 3. runde plej-auta grčkog šampionata.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Ožegoviću su to bili 14. i 15. gol ove sezone i sada se probio do druge pozicije na listi strelaca grčkog šampionata.

Lider je El Kabi iz Olimpijakosa sa 16 pogodaka, dok 15 ima i Moron iz Arisa.

Ožegović je regularni deo sezone završio sa 12 pogodaka, a sjajnu seriju je nastavio i u plej-autu sa tri gola u tri meča.

Bio je strelac i u prethodnoj rundi, u porazu od Volosa 4:1.

U toj utakmici je promašio penal.

U subotu, protiv ekipe koju vodi srpski trener Milan Rastavac, bio je precizniji sa 11 metara. Realizovao je jedanaesterac u 70. minutu za potpuni preokret, pošto je četiri minuta ranije već doneo poravnanje.

Kifisiji je ova pobeda bila izuzetno važna pošto se ekipa održala iznad zone ispadanja u kojoj su Panaitolikos i Janjina.

Lider u plej-aut zoni je Atromitos Saše Ilića.