Dinamo je, podsetimo, platio oglas u najtiražnijem sportskom listu u Španiji, madridskoj Marki, koji je objavljen preko cele treće strane gradskog izdanja i na šestoj strani nacionalnog izdanja tog dnevnog lista.
"Imalo bi smisla", ispisano je na oglasu preko plavog dresa Dinama na kojem je utisnuta Modrićeva desetka.
Dok fudbalski svet aplaudira ovakvom potezu zagrebačkog kluba, hrvatski mediji su u međuvremenu otkrili koliko je Zagrepčane koštala realizacija ove ideje.
S obzirom na to da se radi o jednom od najjačih sportskih listova na svetu, oglas, jasno, nije bio nimalo jeftin.
Kako se može videti u cenovniku Marke za oglašavanje, zakup čitave desne stranice u madridskom izdanju novina košta 17.971 evro, dok je zakup stranice u nacionalnom izdanju vredan 37.595 evra.
Kad se to sabere dobije se cena od 55.556 evra, koju je Dinamo platio.
Hrvatski mediji su saznali da je hrvatski klub platio nešto malo ispod pomenude sume jer je dobio popust od španskog lista.
U pitanju je, dakle, veliki novac za ovakvu egzibiciju ali ono što je sigurno postignut je želejeni odjek u sportskoj javnosti.
Marka se na naslovnoj strani svog portala pohvalila kako je Dinamo preko nje pozvao Modrića da se vrati, a potez hrvatskog prvaka preneo je Fabricio Romano, najpoznatiji novinar specijaliziran za transfere.
Marka u svom tekstu o Modriću navodi i da je dobio unosne ponude iz Saudijske Arabije i Amerike, no nije ih prihvatio kako bi igrao u Realu.
Kapitanu hrvatske reprezentacije, koji će u septembru napuniti 39 godina, ovog leta ističe ugovor s Realom.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar